Impresje Zimowe – nowy spektakl Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

Impresje-Zimowe-nowy-spektakl-Szkoły-Baletowej-Anny-Niedźwiedź
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Jednoaktowy spektakl baletowy Zimowe Impresje wyreżyserowany przez Annę Niedźwiedź zabiera nas w srebrzystobiałą, niezwykłą podróż. Słychać skrzypiący pod stopami śnieg, ciszę wypełnia pełna tajemnicy i elegancji muzyka, na scenie pojawiają się młodzi tancerze w zjawiskowych kostiumach i charakteryzacjach. Widowisko porusza dynamiką: dotykamy delikatności, piękna mroźnego świata ale także jego chłodu i okrucieństwa. Kruche śnieżynki i przerażające wiedźmy, zabawny bałwanek i zadziorne kruki – nadszedł czas, by poznać nowe, nieznane oblicze zimy.

Na premierowym spektaklu widownia była niecodzienna – tworzyli ją najbliżsi młodych aktorów, salę rozpierały w posadach miłość i duma, a z niejednego nosa kapało wzruszenie. Chciałabym jednak zapewnić, że Zimowe Impresje spodobają się nie tylko tym, którzy oglądali przedstawienie sercem.

Afisz głosi, że spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ja obejrzałam go właśnie oczyma moich przedszkolno, szkolnych córek. Zobaczyłam w nich zachwyt, podziw, radość, zadziwienie ale i strach, czy zniesmaczenie; widziałam szeroko otwarte usta, wielkie skupienie i kipiące emocje; czułam, że bez reszty dały się porwać przez opowiadaną ruchem i dźwiękiem historię, a to chyba najlepsza rekomendacja dla sztuki dedykowanej dzieciom.

Słowa najwyższego uznania za muzykę, kostiumy i charakteryzację – w niezwykły sposób zaczarowały najmłodszych widzów. Podobnie jak najwyższej próby choreografia, dzięki której godzinna podróż bez najmniejszych problemów mogła odbyć się bez słów.

Reżyseria: Anna Niedźwiedź
Muzyka: Gabriel Kaczmarek
Choreografia: Ewa Aksamitowska, Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Beata Wrzosek-Dopierała
Występują:
Wiedźma pierwsza – Joanna Gaul
Wiedźma druga – Katarzyna Skowrońska
Wiedźma trzecia – Renata Dobkowska
Topniejący bałwanek – Viktor Davydiuk (gościnnie)
Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej.

 

Autor tekstu : Ania Maschke

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent