Hanna i Staś 1 oraz Mądre Bajki Gęsi Zuzanny. Recenzja serii książek dla dzieci

Mądre bajki Gęsi Zuzanny - najważniejsze wartości. Zbiór wierszy dla dzieci

Moje dzieci zawsze lubiły rozwiązywać wszelkiego typu łamigłówki, za to nie cierpiały monotonii. Jedna krzyżówka była super, dwie uszły, od trzeciej opędzały się, jak mogły. Dlatego na wojaże jeździliśmy z plecakiem wypełnionym różnymi wydaniami, żeby tylko dzieci nie zamęczyły nas i siebie podczas ulewy lub długich wieczorów.

Nowość Hania i Staś to niewielkiego ciężaru gazetka dla dzieci, w której znajdziemy to, co dla dzieci atrakcyjne i edukacyjne.

Co takiego? Komiks z zapowiedzią ciągu dalszego, instrukcję na to, jak krok po kroku zbudować diplodoka z plasteliny, labirynt, kolorowanki, wyszukiwanki, naukę rysowania, zgadywanki, ciekawostki, a nawet ubieranki i grę planszową. Brawa za pomysł, dobór zadań i estetykę całości.

Druga pozycja to Mądre Bajki Gęsi Zuzanny – najważniejsze wartości.

Dla kogo? Dla tych, którzy chcą wpoić dzieciom takie wartości jak asertywność, dobroć, tolerancja, obowiązkowość i subtelność, odpowiedzialność, odwaga, pracowitość, przyjaźń, samodzielność, skromność, uprzejmość, uczciwość, honor, wytrwałość i uczynność. Książeczka zawiera czternaście opowiadań, które mają pokazać dzieciom, czym należy kierować się w życiu, oraz teksty skierowane do rodziców.

Zamysł jak najbardziej trafiony, ale… Główną bohaterką jednej z historii jest pierwszoklasistka, a więc siedmioletnia Hania, która przez godzinę zajmuje się młodszym bratem, podczas gdy jej mama wychodzi z domu. Mama przestrzegała ją przed otwieraniem drzwi obcym, zabawą zapałkami, elektrycznością i dziewczynka wykazała się dużą odpowiedzialnością. Jednak wolałabym, nie czytać dzieciom o sytuacjach niezgodnych z prawem, a taką jest sprawowanie opieki nad młodszym rodzeństwem przez siedmiolatkę. Tak, wiem, czepiam się. Za to napiszę, że sam przekaz bajek jest bardzo pozytywny, a i szata graficzna jest bardzo przyjemna.

Jestem ciekawa, w jaki sposób rozwinie się ta seria.

IMG20230612171201IMG20230612171247

Hania i Staś
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 32
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Printex

Mądre bajki Gęsi Zuzanny – najważniejsze wartości
Autor tekstów: Beata Jacewicz
autor ilustracji: Dariusz Wanat
Format A4, 32 strony, oprawa miękka,
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Printex

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie