UD

Hanna i Staś 1 oraz Mądre Bajki Gęsi Zuzanny. Recenzja serii książek dla dzieci

Mądre bajki Gęsi Zuzanny - najważniejsze wartości. Zbiór wierszy dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Moje dzieci zawsze lubiły rozwiązywać wszelkiego typu łamigłówki, za to nie cierpiały monotonii. Jedna krzyżówka była super, dwie uszły, od trzeciej opędzały się, jak mogły. Dlatego na wojaże jeździliśmy z plecakiem wypełnionym różnymi wydaniami, żeby tylko dzieci nie zamęczyły nas i siebie podczas ulewy lub długich wieczorów.

Nowość Hania i Staś to niewielkiego ciężaru gazetka dla dzieci, w której znajdziemy to, co dla dzieci atrakcyjne i edukacyjne.

Co takiego? Komiks z zapowiedzią ciągu dalszego, instrukcję na to, jak krok po kroku zbudować diplodoka z plasteliny, labirynt, kolorowanki, wyszukiwanki, naukę rysowania, zgadywanki, ciekawostki, a nawet ubieranki i grę planszową. Brawa za pomysł, dobór zadań i estetykę całości.

Druga pozycja to Mądre Bajki Gęsi Zuzanny – najważniejsze wartości.

Dla kogo? Dla tych, którzy chcą wpoić dzieciom takie wartości jak asertywność, dobroć, tolerancja, obowiązkowość i subtelność, odpowiedzialność, odwaga, pracowitość, przyjaźń, samodzielność, skromność, uprzejmość, uczciwość, honor, wytrwałość i uczynność. Książeczka zawiera czternaście opowiadań, które mają pokazać dzieciom, czym należy kierować się w życiu, oraz teksty skierowane do rodziców.

Zamysł jak najbardziej trafiony, ale… Główną bohaterką jednej z historii jest pierwszoklasistka, a więc siedmioletnia Hania, która przez godzinę zajmuje się młodszym bratem, podczas gdy jej mama wychodzi z domu. Mama przestrzegała ją przed otwieraniem drzwi obcym, zabawą zapałkami, elektrycznością i dziewczynka wykazała się dużą odpowiedzialnością. Jednak wolałabym, nie czytać dzieciom o sytuacjach niezgodnych z prawem, a taką jest sprawowanie opieki nad młodszym rodzeństwem przez siedmiolatkę. Tak, wiem, czepiam się. Za to napiszę, że sam przekaz bajek jest bardzo pozytywny, a i szata graficzna jest bardzo przyjemna.

Jestem ciekawa, w jaki sposób rozwinie się ta seria.

IMG20230612171201IMG20230612171247

Hania i Staś
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 32
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Printex

Mądre bajki Gęsi Zuzanny – najważniejsze wartości
Autor tekstów: Beata Jacewicz
autor ilustracji: Dariusz Wanat
Format A4, 32 strony, oprawa miękka,
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Printex

851 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent