Gdzie jesteś, mamo? Recenzja książki Przemysława Wechterowicza

Gdzie jesteś, Mamo?
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Emocje stanowią integralną część naszego życia, a mimo to często mamy problem z ich okazywaniem, a nawet rozmowami na ten temat. Tymczasem szczere przytulenie i dyskusje na temat uczuć są podstawą do okazywania miłości i wsparcia, do zachowania równowagi psychicznej. Dorosłemu dużo łatwo to zrozumieć. Dzieciom natomiast przychodzi z pomocą Przemysław Wechterowicz, w książce Gdzie jesteś, mamo?

Po emocjonującym dniu Tata Niedźwiedź i jego mały syn, stęsknieni, spieszą na spotkanie z Mamą Niedźwiedzicą. Niestety nie ma jej w umówionym miejscu. Błądząc w zakamarkach lasu, szuka ona krzywej wierzby. Zdezorientowanie przybiera na sile, kiedy prosząc o pomoc zwierzęta, spotyka się z ich dziwnym zachowaniem. Co takiego robi sarna, rysica, wilk czy żabki i dlaczego, okaże się po przeczytaniu lektury.

Gdzie jesteś, mamo? to kontynuacja opowiadania Proszę mnie przytulić. Podobnie jak pierwsza część, i ta posiada urok, który docenią zarówno młodsi, jak i dorośli czytelnicy. Napisana prostym, łatwym w odbiorze językiem, porusza wyobraźnię i wciąga do bajkowego świata, a za sprawą humorystycznych akcentów wywołuje szerokie uśmiechy na twarzach.

Na uznanie zasługuje również kreacja bohaterów. Dzikie zwierzęta przedstawione zostały jako sympatyczne stworzenia, potrzebujące czułości i wsparcia równie mocno jak ludzie. Nie można przemilczeć też zachwycających ilustracji Emilii Dziubak, będących dopełnieniem całości. Z pewnością wzbudzą równie silne zainteresowanie, jak treść książki.

Podsumowując, Gdzie jesteś, mamo? to ciepła i przyjemna lektura dla przedszkolaków, którą warto dodać do dziecięcej biblioteczki i wspólnie czytać w wolnych chwilach (nawet po kilka razy). Polecam ją wszystkim, którzy szukają wartościowych książek, będących podstawą do rozmowy o uczuciach. Nie czekajcie i pozwólcie Mamie Niedźwiedzicy mocno się przytulić.

Eliza Idczak

Gdzie jesteś, Mamo?
Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustracje: Emilia Dziubak
Wydawnictwo EZOP sp. z o.o.
Format: 250 x 250 mm
Objętość: 36 stron
Oprawa: twarda

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent