FILHARMONIA MALUCHA po raz pierwszy na Śląsku!

FILHARMONIA-MALUCHA-po-raz-pierwszy-na-Śląsku
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Do zorganizowania takiego cyklu skłoniły nas liczne obserwacje i doświadczenia własne, z których wynika kluczowa rola MUZYKI w rozwoju dziecka. Słuchanie muzyki klasycznej już od pierwszych chwil życia wpływa na rozwój inteligencji dziecka, usprawnia czynności jego mózgu i przede wszystkim rozwija jego zmysły wzroku, słuchu, czucia, dotyku, pamięci. Badania wykazują, że słuch rozwija się jeszcze wcześniej, bo już w okresie prenatalnym.

 

FILHARMONIA MALUCHA jest okazją do tego, aby wspólnie z dzieckiem wybrać się na koncert i w odpowiednich, przystosowanych dla dzieci warunkach, wspólnie przezywać radość ze słuchania muzyki. Podczas koncertu prezentować się będą profesjonalni muzycy, którzy zabiorą dzieci we wspólną muzyczną podróż oraz z bliska zaprezentują swoje instrumenty. Tego dnia muzyka będzie dosłownie na „wyciągnięcie ręki", gdyż muzycy usiądą z instrumentami między publicznością!
Dodatkową atrakcją będą gry i zabawy dla dzieci oraz możliwość zwiedzenia wystaw i samej Filharmonii Śląskiej. Dla rodziców przewidziano działania w ramach edukacji rodzicielskiej.

 

Koncert będzie miał miejsce w Filharmonii Śląskiej w Katowicach w niedzielę 26 kwietnia 2009 r. w godzinach 12.00 – 13.00 (bilety na ten koncert już są wyprzedane), oraz o godzinie 14.30.

 

Zagra kwartet smyczkowy „SUBITO" złożony z muzyków Filharmonii Śląskiej w składzie:

I skrzypce – Andrzej Rudny,
II skrzypce – Jakub Łysik,
altówka – Szymon Stochniol,
wiolonczela – Jacek Gwizdon

 

Specjalnie dobrana muzyka o rytmie, który pozwala nam się wyciszyć i odprężyć, jednocześnie wprowadzić w stan jednoczesnej gotowości (tzw. stan „odprężonej gotowości"). Utwory barokowe i klasyczne, które pozwalają zharmonizować funkcjonowanie ciała i umysłu, a przede wszystkim otwierają „emocjonalny zamek" do superpamięci – układ limbiczny mózgu.

 

Kompozycja Koncertu:
1. J. Pachelbel – Kanon ok.3,5′
2. A. Corelli – Concerto Grosso op. 6 nr 10 – dwie części ok. 5′
3. A. Vivaldi – 4 pory roku – Largo z zimy, Allegro z wiosny – razem ok. 6′
4. J. S. Bach – Aria na strunie G – ok. 5′
5. W. A. Mozart – Eine Kleine Nacht Musik I, III, IV cz – razem ok. 11′
6. L. Boccerini – Menuet ok.4′
7. F. Kreisler – Radość miłości ok.5
8. J. Brahms – Taniec węgierski nr 5 ok. 4′

 Polecamy również  Dzieci szaleją, rodzice się śmieją! Bytom oraz Muzyka na głosy i smyczki

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent