Drewniany ptaszek. Recenzja książki dla dzieci

Drewniany ptaszek. Recenzja książki dla dzieci

ksiazka-drewniany-ptaszek_big
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Drewniany ptaszek – krótka, nieskomplikowana bajka o wyrzeźbionym z drewna ptaszku, który pewnego dnia ożywa i towarzyszy swojemu „stwórcy”.

Uwielbiam książki zaczynające się słowami: „dawno, dawno temu…”. Od kiedy sięgam pamięcią, moja mama każdą bajkę przed  snem zaczynała od takiego zdania. Te historie przenosiły mnie w błogie „za górami, za lasami”. Dzięki bajkom mogłam towarzyszyć dziwnym stworom, gadającym zwierzętom, magicznym wróżkom. Dziecięca wyobraźnia była nieograniczona. Moją dzisiejszą miłość do książek zawdzięczam w dużym stopniu właśnie tym prostym bajkom – czytanym lub opowiadanym każdego wieczoru.

Drewniany ptaszek to zaledwie kilka kartek z krótkim tekstem i prostymi obrazkami – opowiadanie idealne już dla najmłodszych dzieci. Prosty przekaz i temat rodziny – wartość najważniejsza  dla każdego dziecka.

Świetnym pomysłem jest umieszczenie na końcu książki obrazków, które można wyciąć i za ich pomocą opowiedzieć historię po swojemu.

Książka Marii Bros opowiada o rodzinie, miłości, szacunku, zaufaniu.

Jest to bajka wymyślona przez autorkę w wieku 7 lat. Warto pozwalać dzieciom opowiadać o tym, jak postrzegają świat. Zazwyczaj widzą i odbierają  go  w sposób nieskomplikowany i prosty – zupełnie inaczej niż my – dorośli.

Kinga Lenartowicz

Drewniany ptaszek
Autor: Maria Bros
Oprawa twarda
Liczba stron: 24

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie