UD

Dobranoc, Panie Panda. Recenzja książki dla dzieci

Dobranoc, Panie Panda
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wielką tajemnicą pozostaje dla mnie, co sprawia, że jedna książka od pierwszych stron staje się bestsellerem na liście przedszkolaka, a inna od razu wędruje na czarną listę. Ba! Według dziecka nie jest godna kolejnej mikrosekundy uwagi.

Wiem już, że nie przesądza o tym ilość obrazków, ich kolorystyka czy długość tekstu. Moja pięciolatka ujęła to tak: Jak ktoś pisze dla nas książki, to musi traktować nas poważnie, inaczej nie będzie wesoło. Chyba coś w tym jest.

Steve Antony zna się na rzeczy, bo od razu trafił do serc dzieci w wieku przedszkolnym. Sądząc po ilości sprzedanych egzemplarzy w 16 krajach, nie tylko moi podopieczni pokochali ponurą pandę.

Moją wdzięczność Pan Panda zaskarbił sobie za pomoc w codziennej, wieczornej toalecie. Zarządzam przygotowania do spania i się zaczyna… jeść, pić, siusiać, dokończyć rysowanie, układanie klocków. Po czym chwila mojej nieuwagi i szus do łóżka w stylu „stało i padło”. Piżama w szufladzie, szczoteczka nietknięta, a włosy na małych główkach sterczą, niczym wiechcie miotły.

Niepozorny zwierzak po cichu, spokojnie wszedł do naszego domu i kilkoma spojrzeniami oraz swoim przykładem zaprowadził należyty porządek. Koniec maminej szarpaniny, tłumaczenia, proszenia i innych siebie wartych metod.

Nagle żadna nie chce, żeby unosił się za nią choć cień nieświeżego oddechu czy smrodku spoconej stópki, bez piżamki odczuwają dyskomfort, a przed pójściem spać koniecznie muszą przytulić wszystkich domowników. Niczym Pan Panda zdarza im się trafić do nie swojego łóżko, ale kto by śmiał narzekać w obliczu zaistniałych zmian.

Książka ma dość duży format, przykuwa uwagę drobnymi złoceniami na okładce, ale tonacja kolorystyczna z przewagą granatu czyni ją idealną pozycją do snu. Polecam ją także dla dzieci, które właśnie opanowały trudną sztukę czytania i chętnie poczytają młodszemu rodzeństwu. Bo to jest książka wyważona, przemyślana i wszystkiego jest w niej akurat. Bez wątpienia autor poważnie potraktował swoich małych odbiorców.

Dobranoc, Panie Panda
Autor: Steve Antony
Wydawnictwo: Amber
Oprawa: Twarda
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 40
Format: 267 x 276 mm

 

621 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent