Czyj to nocnik? Recenzja książki

czyj to nocnik recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czyj to nocnik? to zabawne wierszyki, które poruszają temat „odpieluchowania”. Tytułowe pytanie zadają różne zwierzęta. Twarde, kartonowe strony, wypełnione wpadającymi w ucho słowami i dużymi ilustracjami, które przyciągają wzrok – to propozycja dobrze dopasowana do najmłodszych czytelników.

Czyj to nocnik? należy do serii książeczek Akademia Mądrego Dziecka.

Dzięki lekturze dziecko poznaje nowe słowa, uczy się rozpoznawać np. zwierzęta na obrazkach, słucha rymowanych wierszyków, które wywołują uśmiech na twarzy. Jednocześnie zaznajamia się z istotnym tematem i praktycznymi treściami. W przypadku książki Czyj to nocnik? – jest to odpieluchowanie i wkroczenie na kolejny etap – związany z większą samodzielnością, nauką i nocnikiem. W przypadku np. Kto tutaj pracuje?, innej książeczki z serii, tematem przewodnim są okulary i pokazanie, że ich noszenie nie jest powodem do wstydu, a czymś użytecznym i potrzebnym.

Charakterystyczne dla tych książek jest też graficzne przedstawienie wybranego motywu (okularów, nocnika) – na każdej karcie zrobione są wycięcia.

Mój 2-letni synek chętnie słucha i przegląda wielokrotnie strony, które są w dobrej kondycji, dzięki temu, że są twarde. Wskazuje palcem na bohaterów i nazywa ich. Dodatkowo zadaję mu pytania dotyczące ubrań (bo zwierzęta tutaj są ubrane), opisujemy tło, opowiadam mu o kolorach. Książkę można więc wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko jako sposób na zaznajomienie i oswojenie z „nocnikowym” tematem.

Czyj to nocnik?
Wydanie: 2018
Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
Autor: Zbigniew Dmitroca
Typ oprawy: kartonowa
Data premiery: 17.01.2018
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont

226 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Katarzyna Klimek-Michno

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych. 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent