Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców. Recenzja książki

Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czy lato czy zima, warto wypoczywać w górach. Dlaczego? Na to pytanie odpowiada Adrian Markowski, polski pasjonat Bieszczad. W swojej książce Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców rzeczowo opisuje wszystko, co młody podróżnik wiedzieć powinien, zanim uda się na południowy wschód Polski.
Jeśli chcecie przeżyć przygodę nie wychodząc z domu, lektura Adriana Markowskiego to strzał w dziesiątkę.

Na każdej stronie czytelnikom towarzyszy dwójka dzieci: Patrycja i Kuba, którzy pierwszy raz wybierają się w góry, a także sam autor książki. Dzieci i pan Adrian opowiedzą o tym jak zapakować plecak, by zacząć zdobywać szczyty, podadzą informacje o popularnych szlakach i jednym z parków narodowych. Zdradzą też tajemnice, których tematem będą Bojkowie, podejrzą życie dzikich zwierząt i będą rozpoznawać zwierzęce ślady. Wszystko po to, by podzielić się z najmłodszymi miłością do górskiej krainy. Czy skutecznie? Przekonajcie się sami.

Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców to ważna, niekiedy zabawna publikacja kierowana do dzieci. Zaciekawi zarówno starsze przedszkolaki, jak i uczniów szkoły podstawowej. Język dostosowany został do młodszego odbiorcy, a liczne aktywności takie jak ciekawostki, zagadki, ważne numery alarmowe, a na końcu również quiz i krzyżówka, pomogą utrzymać koncentrację na treści.

W wyposażeniu dzieci w praktyczną wiedzę pomagają również ilustracje. Książka formatu A4 zawiera ich całkiem sporo. Każdy obrazek cieszy szczegółami i niesie wiele nowych informacji. Doskonale oddaje też piękno górskiego krajobrazu. Ze względu na swoją wielkość i wagę książka nie sprawdzi się w podróży, ale w domu zaskoczy liczbą ciekawostek i dokładnymi opisami przyrody.

Przewodnik Adriana Markowskiego to kompendium wiedzy o tym, jak przygotować się do wycieczki w góry, chłonąc wszystko dookoła i zachowując przy tym bezpieczeństwo. Praktyczna, ciekawa i wartościowa książka sprawdzi się podczas wspólnej lektury przed wyjazdem, wyposażając dzieci i dorosłych w niezbędną wiedzę. Nie pozostaje zatem nic innego jak rzucić wszystko i… poczytać o Bieszczadach.

Eliza Idczak 

Bieszczady Przewodnik dla małych i dużych odkrywców
tekst: Adrian Markowski
ilustracje: Agata Dobkowska, wydawnictwo Prószyński i s-ka
liczba stron : 88
wiek : 7+

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent