Ilustrowany atlas dla dzieci czyli podróż po świecie. Recenzja

Ilustrowany Atlas Świata dla dzieci

Gdzie występuje soból? Jaką roślinnością charakteryzuje się Afryka? Który kontynent jest zarazem jednym państwem? W ilu procentach Antarktyda pokryta jest lodem? Kim był Tutenchamon?

Zamiast główkować, sięgnij po „Ilustrowany atlas świata dla dzieci”, który zabierze Cię na ciekawą, literacką wyprawę po Ziemi.

Pozycja wydawnictwa Sfinks to pełen interesujących faktów i licznych ilustracji przewodnik i atlas w jednym.

Podróż, w towarzystwie kluczowych osobistości, rozpoczyna się od Europy. Począwszy od nazwy, po narodowości, powierzchnię, ukształtowanie terenu, aż do fauny i flory, dziecko zgłębia tajemnice bliskiego mu terenu. Dalej, wycieczka kontynuowana jest przez Azję, Afrykę, Amerykę Północną oraz Południową, Australię i Oceanię, a kończy się przy brzegach Antarktydy, ani razu nie tracąc na atrakcyjności.

„Ilustrowany atlas świata dla dzieci” to lekka, a przy tym wartościowa lektura.

W przystępny sposób oprowadza czytelnika po zakątkach każdego kontynentu, przekazując podstawową wiedzę o świecie. Atutem są ilustracje, na atrakcyjność których wpływa przede wszystkim przejrzystość kompozycji i kolorystyka. Całość zamyka funkcjonalny wykaz 197 flag.

Po zapoznaniu się z przewodnikiem mogę powiedzieć, że jest to lektura godna przeczytania. Na pewno zaspokoi wiedzę o świecie wszystkich czytelników ze szkoły podstawowej.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Eliza Idczak
 

Ilustrowany Atlas Świata
Autor: Ewelina Szełęg
Oprawa: twarda, lakierowana
Stron: 48
Wymiary: 205 mm x 285 mm

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie