Batpig. Świnka wysokich lotów. Recenzja komiksu Roba Harrella

Batpig. Świnka wysokich lotów. Recenzja komiksu Roba Harrella

Batpig. Świnka wysokich lotów recenzja komiksu
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Komiksowe publikacje wydawnictwa Jaguar śledzimy od lat. To na nich wyrósł czytelniczy gust mojego starszego syna (obecnie czternastolatka), to przy nich zaśmiewa się teraz do łez syn młodszy. Komiksy te, to dla mnie wyznacznik dobrej zabawy. Są pełne niczym nieposkromionego dziecięcego humoru! Dlatego z przyjemnością zasiedliśmy do lektury drugiego tomu serii Batpig.

Batpig to bohater stworzony przez Roba Harrella, który przypadnie do gustu fanom serii Dogman czy Kapitan Majtas. Warto rozpocząć lekturę od pierwszego tomu, z którego dowiemy się jak zwykły prosiaczek został obdarzony niezwykłymi mocami, a także poznamy jego przyjaciół i wrogów. Jeśli jeszcze nie znacie Batpiga, to muszę Was poinformować, że jest to komiks czysto rozrywkowy i pełen „kibelkowych” żartów oraz drobnych przekleństw.

Z drugiej jednak strony jest to niegrzeczność bezpieczna dla dziecięcego czytelnika, nie epatuje on przemocą czy grozą, za to pełno tu nawiązań do innych dzieł popkultury np. Star Wars czy Ninjago.

W drugiej części komiksowych przygód Batpig wraz z przyjaciółmi (nietoperzycą Gryzeldą oraz karpiem Karolem) orientują się, że coś złego dzieje się z czasem, bo lekcja matematyki trwa wyjątkowo długo. Prosiakowy superbohater szybko odkrywa, że tym razem będzie musiał zmierzyć się z Panem Tik Takiem, który przed przemianą był szkolnym woźnym. Tak, jak pisałam, nie ma tu zbyt wiele przemocy i czarny charakter zostaje pokonany bez użycia siły. Nie zdradzę Wam jak, ale to bardzo pomysłowe i kreatywne rozwiązanie. Choć komiks jest typowo rozrywkowy, to autor wplata tu wiele wartościowych wątków. W tomie drugim nie brakuje rozmów o pasjach, a w ostateczności właśnie rozmowa sprawiła, że Batpig na zawsze zneutralizował Pana Tik Taka. W tomie drugim znajdziecie też kolejną przygodę, w której to miejsce ma inwazja kosmitów.

Osobiście jestem fanką tego typu komiksów. Rozrywka to ważny element życia. Nie wszystko, co czytają dzieci musi mieć walory edukacyjne. Batpig. Świnka wysokich lotów to dostarczyciel zabawy, który sprawia, że czytające dziecko śmieje się w głos. Czego chcieć więcej?Batpig. Świnka wysokich lotów opinia

Ewelina Zielińska

Batpig. Świnka wysokich lotów
Autor: Rob Harrell
Rok wydania: 2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 248
Format: 14.0 x 21.0 cm
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jaguar 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie