Bajki – Fables La Fontaine. Recenzja

Bajki dla dzieci Fables La Fontaine
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
To efekt konkursu, który w lutym tego roku został ogłoszony przez wydawnictwo Widnokrąg. Jego przedmiotem był projekt ilustracji do jednej z ośmiu bajek Jean’a de la Fontaine’a, a wyłonione w ten sposób prace zostały opublikowane w dwujęzycznym wydaniu z CD (bajki czyta polsko-francuska aktorka Elizabeth Duda), które niedawno oddano do rąk czytelników i słuchaczy.

Bajki – Fables La Fontaine to perełka dla frankofilów i pozycja obowiązkowa dla miłośników dobrej ilustracji.

Propozycja Wydawnictwa Widnokrąg nie jest po prostu kolejnym opracowaniem bajek francuskiego klasyka, ale opowieścią o tym, co siedemnastowieczny autor ma do zaoferowania współczesnym. Pomysłodawcy książki oddają bowiem głos młodym ilustratorom także w bardziej dosłownym sensie – każdy z nich ma okazję nie tylko powiedzieć kilka słów o swojej twórczości i inspiracjach, ale także odpowiedzieć na pytanie o to, w którą z postaci z la Fontaine′owskich bajek chciałby się wcielić, gdyby miał ku temu okazję.

Klasyka tylko wówczas jest uwagi, gdy mimo upływu lat nie traci odniesienia do rzeczywistości i wciąż pobudza do myślenia.

 

La Fontaine, uważny obserwator ludzkich słabostek i zalet, to jak widać nie tylko ponadczasowy moralizator, ale także autor inspirujący kolejne rzesze młodych artystów, zdolnych sprawić, że obraz sięga znacznie dalej niż opowieść, którą ma ilustrować.

Katarzyna Pochmara-Balcer
okulturyzmdlanieletnich.blogspot.com

Bajki – Fables LA FONTAINE
Wymiary: 20 x 20 cm
Liczba stron: 64
Rodzaj: książka z płytą w wersji polsko-francuskiej
Oprawa twarda
Wydawnictwo Widnokrąg

Inne recenzje książek, pisane przez mamy znajdziecie TUTAJ.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent