Spacery Detektywistyczne dla Dzieci z Panią Fishką

okolice ul. Karmelickiej
📅 sobota 08.04.2017 do niedziela 09.04.2017
Elektryczna Dziewczyna
Zapraszamy na weekendowe spacery!

08 kwietnia, godzina 10:30, Ogród Charamanusa

Rzuć wszystko i idź z nami do ogrodu nad rzeką… Będziemy pływać w wodzie i układać śmieszne wiersze, będziemy zbierać fiołki i wygłupiać się w cieniu wierzb. Tylko…. gdzie ten ogród jest?

Dawniej w okolicy ul.Karmelickiej były piękne zielone ogrody i rzeka, która dawała im życie. Gdzieś tam był też najbardziej tajemniczy, bo nigdy nie odnaleziony przez naukowców, ogród doktora Charamanusa.

Czy na pewno ten cały świat zniknął? Czy miasto zjadło wszystko?

W poszukiwaniu legendarnego Ogrodu Charamanusa, innych ogrodów i rzeki- będziemy błądzić w ukrytych zakamarkach ulicy Karmelickiej. Co z tego wyniknie? Nikt do końca nie wie 🙂

09 kwietnia, godzina 10:30, Rośliny z Podziemi

Wiadomo, że kiedy się idzie po ulicy w Krakowie, czasem jednak można zobaczyć jakieś rośliny. Jeśli patrzy się pod nogi – można na przykład zobaczyć trawę, która wyłazi spomiędzy płyt chodnika. A jeśli patrzy się do góry – można też, przy odrobinie szczęścia, zauważyć pojedyncze drzewa.
Mówicie, że to kiepsko? Co? Nie słyszę… No, ale przecież wiecie dlaczego tak jest?
Rośliny w Krakowie się pochowały, po prostu zeszły do podziemia. Niektóre zrobiły to już setki lat temu. Gdzie się schowały? No cóż, czasem w takich miejscach, że w ogóle byście się nie spodziewali. Są dobrze zakamuflowane i na tym właśnie polega roślinna konspiracja.
O tym, gdzie w Krakowie odnaleźć zaginione i zakonspirowane rośliny (także te sprzed setek lat) oraz o tym, jak one wyglądają i do czego służyły – na kolejnym spacerze Dziecięcego Biura Detektywistycznego.

zapisy:

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com