Noc Baśni w Noc Świętojańską

Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16
📅 piątek 23.06.2017
Baśnie polskie
O co chodzi? Chodzi o czytanie! Zapraszamy na NOC BAŚNI do Księgarni Pod Szesnastką. Jedną z najdłuższych nocy roku rozpocznijmy wspólnym czytaniem polskich baśni ze zbioru „Cudowna studzienka”. Zinterpretują je dla nas w mistrzowski sposób aktorzy krakowskich scen: Dorota Bochenek i Krzysztof Bochenek.
A oprócz czytania – warsztaty plastyczne z animatorkami z Ta Dorotka – Animacja Zabaw DziecięcychZapraszamy całe rodziny. Wstęp wolny!

piątek, 23 czerwca, godz. 18.00
Księgarnia Pod Szesnastką, Aleja Daszyńskiego 16

Partnerzy: Fundacja ABC XII Cała Polska czyta dzieciom, Fundacja Miasto Literatury Unesco, Krakowskie Biuro Festiwalowe,

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Radio Kraków, czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Kulturatka.pl, Bookeriada.pl

Czy i jak motywować dzieci

Baśnie polskie. Cudowna studzienka

„Cudowna studzienka” to autorski zestaw baśni polskich wybranych przez wybitną autorkę i znawczynię literatury dziecięcej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Joannę Papuzińską. Tom zawiera m.in. utwory Józefa I. Kraszewskiego, Bronisławy Ostrowskiej, Romana Zmorskiego, Henryka Sienkiewicza, Adolfa Dygasińskiego i innych. Autorką pięknych ilustracji jest ceniona artystka Elżbieta Wasiuczyńska.