Lato z MHK

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - różne oddziały
📅 piątek 25.08.2017 do sobota 26.08.2017
Średniowiecze da się lubić
Wakacje to  to doskonały moment, aby w twórczy, aktywny i przyjemny sposób spędzić ten wyjątkowy czas. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało bardzo ciekawy program dedykowany każdej grupie wiekowej.

MUZEUM DLA DZIECI

MARCIN ORACEWICZ I INNI SŁYNNI OBROŃCY KRAKOWA
24 sierpnia, godz. 11.00
Barbakan
Warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy zapoznają się z sylwetkami najsłynniejszych obrońców miejskich murów, wśród nich Marcina Oracewicza, brata kurkowego, który uratował Kraków strzelając do wroga ze strzelby załadowanej… guzikiem.
Zajęcia dla dzieci w wieku 10-13 lat.

PREZENTACJA UMUNDUROWANIA, UZBROJENIA I MUSZTRY POLSKIEGO ŻOŁNIERZA Z 1939 ROKU
24 sierpnia, godz. 11.00
Ulica Pomorska
Pomimo potężnej przewagi wroga we wrześniu 1939 roku polski żołnierz bił się bohatersko i z honorem. Co ważne, nie w każdej sytuacji był skazany na brak nowoczesnego wyposażenia. Problem polegał na tym, że miał go w niewystarczających ilościach. Podczas warsztatów będzie można wziąć do ręki wybrane elementy ówczesnego uzbrojenia wojsk piechoty oraz zapoznać się osobistym żołnierskim rynsztunkiem.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 13 –16 lat.

ZBUDUJ Z NAMI NOWA HUTĘ
25 sierpnia, godz. 12.00
Dzieje Nowej Huty
Zapraszamy dzieci na warsztaty , podczas których uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę teoretyczną o architekturze i urbanistyce Nowej Huty. Następnie będą mogli ją samodzielnie przetworzyć, budując własne „miasto idealne”. Zajęcie oparte na współdziałaniu i pracy w grupie.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 10–13 lat.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl

Czy i jak motywować dzieci

ŚREDNIOWIECZE DA SIĘ LUBIĆ

TURNIEJ RYCERSKI
26 sierpnia, godz. 11.30 – 17.30
Barbakan
Z cyklu „Na wspólnej drodze…w bitwie i na turnieju”.
Poznaj świat rycerstwa, pięknej kultury oraz barwnych strojów. A dla dzieci specjalny konkurs Mały Rycerz.
Udział w cenie biletu wstępu