Zuzia i zaginiony pies. Recenzja

Zuzia i zaginiony pies
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Historia ta jest zdecydowanie dłuższa niż opowieści dla młodszych dzieci.

Jest też bardzo ciekawa i porusza temat, który pojawia się w życiu każdego dziecka – mianowicie chęć posiadania własnego zwierzątka. W przypadku Zuzi jest to pragnienie posiadania psa.

Zuzia ma już kota Mruczka, którego bardzo kocha, ale Mruczek niestety nie jest psem. Zuzia od lat chce mieć szczeniaczka, wie dokładnie jak jej piesek miałby wyglądać, jednak rodzice nie chcą zgodzić się na zakup pieska. Pewnego dnia najlepsza przyjaciółka Zuzi dostaje szczeniaczka. Od tej chwili Zuzia jest zła. Ania zajmuje się swoim pieskiem i już nie bawi się z Zuzią tak często, jak kiedyś.

Zuzia dochodzi do wniosku, że gdyby też miała psa mogłyby się bawić z Anią tak, jak kiedyś – razem ze swoimi pieskami. Od tej chwili Zuzia postanawia, że musi mieć psa i to natychmiast!

Pierwszym pomysłem dziewczynki jest zajmowanie się cudzymi psami, daje więc ogłoszenie. Tego samego dnia dostaje telefon od właścicielki psa Beppa. Jak potoczą się dalsze przygody Zuzi z opieką nad pieskami oraz czy uda jej się spełnić marzenie o własnym psiaku, tego dowiecie się czytając nową opowieść o Zuzi.

Podobnie, jak książeczki z serii „Mądra Mysz” również ta opowieść porusza temat bliski każdemu dziecku.

Chęć posiadania własnego zwierzątka, niekoniecznie psa, pojawia się na różnych etapach życia. Jest to zwykle bardzo silne pragnienie i dzieci niełatwo z niego rezygnują. Książeczka z pewnością będzie świetną lekturą dla każdej dziewczynki, która marzy o swoim szczeniaczku.

Fabuła opowieści jest bardzo ciekawa i wciągająca. Prawie na każdej stronie książeczki pojawiają się rysunki, które świetnie ją ozdabiają. Perypetie Zuzi na pewno wywołają uśmiech na buziach małych czytelniczek, a jej zachowanie będzie bardzo bliskie każdej dziewczynce.

Czy i jak motywować dzieci

Książka ma również aspekt edukacyjny – pokazuje, że niestety nie zawsze możemy mieć to, czego chcemy, nawet jeśli bardzo tego pragniemy, ale czasem możemy spełnić nasze marzenia w inny sposób niż zakładaliśmy. Historia uczy również dzieci, jak należy opiekować się zwierzętami i jakich rzeczy robić nie wolno.

Jest to bardzo realistyczna opowieść o małej dziewczynce, która bardzo chce mieć pieska. Książeczka jest bardzo atrakcyjna wizualnie, lekko się ją czyta, jest interesująca.  Myślę, że będzie ona doskonałym prezentem dla każdej dziewczynki!

Karolina Supeł

Zuzia i zaginiony pies
Autor: Julia Boehme
Ilustracje Herdis Albrecht
Iilość stron: 96
Format: 145 x 215 mm
Wydawca: Media Rodzina

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!