Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów. Recenzja

Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów

Drogi czytelniku, czy chciałbyś przeżyć niezapomnianą przygodę rodem z Królestwa Pięknisiów? W miejscu, gdzie możesz spotkać błyskotliwych, a zarazem strasznych piratów? Jeśli jesteś ciekawy szalonych przygód bohaterów, koniecznie przeczytaj opowiadanie „Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów”.

Tytułowi piraci ponownie atakują – tym razem postanawiają zdobyć królestwo, gdzie największą wartość stanowi piękno. Żyją tam książę Jan Piękniś i księżniczka Ślicznotka Błyskotka. Ach, jak ważna jest dla nich wspaniała fryzura, posiadanie suszarek, grzebieni. Właśnie za najpiękniejszą fryzurę jeden ze słynnych magazynów przyznawał nagrodę i książę oraz księżniczka podejmowali wszelkie starania, by ją zdobyć.

Niespodziewanie w ich świecie pojawiają się przebrani za damy piraci, niewzbudzający żadnych podejrzeń, bardziej przypominający wymalowane szminką dziki niż kobiety.

Zależało im na dostaniu się do konkursu i „… kiedy tylko Kapitan Zębol zyskał pewność, że zostali przyjęci do konkursu”…. No właśnie, co dalej? Jak zakończył się konkurs piękności? Czy piraci poniosą konsekwencje swoich czynów? Jak potoczą się dalsze losy księcia i księżniczki?

Koniecznie przeczytajcie książkę „Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów”, kolejną z serii „Czytamy bez mamy” przeznaczoną dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z czytaniem.

Na pełne zrozumienie tekstu wpływa proste słownictwo oraz towarzystwo osoby dorosłej, za pośrednictwem której dziecko może przeżyć opowieść, a przez to rozwinąć pewność siebie, gotowość i dojrzałość literacką. Tekst poprzeplatany został niezwykle barwnymi ilustracjami, przedstawiającymi postacie wyjęte niczym z programów typu reality show.

Wartka akcja i podział na krótkie rozdziały sprawiają, że lekturę czyta się zaskakująco szybko z zapartym tchem. Autor zastosował elementy humorystyki niejednokrotnie wywołującej uśmiech na twarzy czytelnika, a postaci piratów nie są takie strasznie, jak je możemy sobie wyobrazić.

Myślę, że na szczególne uznanie  zasługuje miejsce przeznaczone  na podpis osoby będącej właścicielem książeczki oraz zakładka umieszczona na samym końcu utworu. Odpowiednio duże litery dostosowane do wieku małego odbiorcy sprzyjają ćwiczeniu czytania ze zrozumieniem.

W jednym zdaniu autor zawarł  morał wypływający z książki: „Prawdziwe piękno kryje się w szlachetnym i dobrym sercu”.

Czytelniku, jeśli chcesz więc dowiedzieć się więcej oraz by nie ominął cię żaden szczegół zachęcam do lektury, a na pewno nie pożałujesz.

Patrycja Gronowicz

Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów
Autor: Yann Walcker
Format: 140x205mm, oprawa miękka
Ilość stron: 32
Wydawnictwo: Debit

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów. Recenzja