Kupa siku. Recenzja

Kupa siku
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czasem trzeba rzucić światu brzydkie słowo prosto w twarz. Bywają takie sytuacje, w których po prostu trzeba i już. Pewien króliczek również miał taką potrzebę. Tylko, że rzucał tym słowem (właściwie dwoma słowami: kupa i siku) częściej niż świat by sobie tego życzył.

Króliczek został pięknie narysowany. I jego cała przygoda zresztą też.

To książka dla tych, którzy lubią wyzwania, lubią się śmiać, lubią patrzeć jak dziecko odkrywa smak „zakazanego owocu” i może też troszkę dla tych, którzy mają problem z przeklinającą pociechą.

Jak zabrać się za czytanie, żeby nie było afery? Pomyśleć sobie, że lepiej poużywać brzydkich słów w domu, przy rodzicu, który wyjaśni niż zostawiać dziecko z zakazem „nie, bo nie”. Dzieci uwielbiają tę książkę (te słowa), uzależniają się wręcz od niej. I to zarówno starsze, jak i młodsze.

Czy to jest książka do nauki czytania? Idealna! Litery duże, treść zabawna, niezbyt długa historia, na każdej stronie obrazek i ten zakazany owoc. Dziwię się, że nie ma jej w kanonie lektur obowiązkowych dla pierwszaków. Poważnie.

Coś jest nie tak z tym króliczkiem! – mógłby zdiagnozować jakiś przewrażliwiony dorosły. Ba, jego rodzice mogliby dać mu karę. Świat mógłby się na niego obrazić. Ale na szczęście rodzice i świat wiedzą lepiej niż przewrażliwiony dorosły. Wszyscy zaakceptowali fascynację dwoma brzydkimi słowami i kochają króliczka takiego, jakim jest. Choć niektórzy nieco się dziwią, że nie nie używa (może nie zna?) innych słów.

Kiedy używa się tylko dwóch słów trochę trudno dogadać się na każdy temat, prawda?

Pewnego dnia króliczek nie dogadał się z wilkiem. Kłap, kłap! Wilk nie wiedział, że brzydkie słowa bywają zaraźliwe. Tak właśnie zadziało się w tym przypadku. Bo połknięty przez wilka króliczek zostawił u niego brzuchu te dwa brzydkie słowa. Tata uratował króliczka, ale słów już nikt nie zdołał wydobyć z wilczego brzucha, więc tam zostały.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Czy to kłopot dla króliczka lubiącego brzydkie słowa? Bynajmniej…

Anna Jankowska
www.tylkodlamam.pl

Kupa siku
Autor: Stephanie Blake
19 x 23,50 cm
oprawa twarda
32 str.
kategoria wiekowa 3+
Wydawnictwo Dw
ie Siostry

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

369 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent