Kartka, laurka – walentynkowe serce

Serce z guzików walentykowe zabawy dla dzieci

Takiej kartce z sercem nikt się nie oprze! Jej wykonanie wymaga trochę pracy i umiejętności, ale efekt wart jest poświęcenia. Ponieważ przy tworzeniu kartki, będziecie używać igły, to raczej zabawa dla dzieci powyżej 9 roku życia.

Będziesz potrzebować:

– grubszy papier lub cienką tekturę

– biały i kolorowy papier

– kawałki kolorowych materiałów (niezbyt grubych)

– nitkę, igłę, nożyczki

– klej do tkanin, taśma dwustronna lub specjalne przylepce do zdjęć (nie są drogie, do kupienia w zakładzie fotograficznym)

– kolorowe guziki

Wykonanie:

Na kartonie lub grubszej kartce szkicujemy i wycinamy serce (najłatwiej zrobić równy szkic składając wcześniej kartkę na pół – serce będzie symetryczne). Dokładnie takie samo serce wycinamy ze zwykłej kartki i na tym kształcie układamy kawałki materiałów, przycinając w razie potrzeby. Fragmenty mogą delikatnie na siebie nachodzić. Kolejne serce wycinamy z kolorowego papieru – na tym napiszemy życzenia.

Teraz najtrudniejsza część operacji czyli zszywanie materiałów ze sobą. Najlepiej robić to jednym sposobem, kartka będzie wtedy wyglądała estetycznie. Materiały oczywiście można też pozszywać przy użyciu maszyny do szycia – to opcja dla zaawansowanych 🙂

Gdy mamy już gotowe serce z kolorowych materiałów, doszywamy ozdoby: guziki, kwiatki, gwiazdki. Można też dokleić gotowe elementy ozdobne kupione w pasmanterii.  

Naklejamy materiałowe serce na tekturę za pomocą taśmy dwustronnej.  Po drugiej stronie tektury doklejamy kolorowe serce z papieru i tam wypisujemy najpiękniejsze życzenia, jakie przyjdą nam do głowy.

Powodzenia!

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie