Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Świecące meduzy z bibuły – dekoracja do pokoju

Świecące meduzy jak zrobić lampkę
Masz ochotę nieco odświeżyć wystrój swojej sypialni? A może zabrakło Ci pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? Zapraszamy do obejrzenia naszego tutorialu video, dzięki któremu samodzielnie wykonasz dekoracyjną meduzę, która świetnie sprawdzi się jako lampka do pokoju. Do dzieła! (UWAGA: wykonanie tego projektu może zająć do 2 dni).

Do wykonania kolorowych meduz potrzebujemy:

– kolorowej bibułki,
– świeczek LED,
– nożyczek,
– papieru do pieczenia,
– folii spożywczej,
– miseczki,
– metalowego lub drewnianego patyczka,
– taśmy klejącej,
– pędzla do kleju,
– kleju,
– wody,
– pojemnika do rozrobienia kleju,
– kolorowego sznurka.

Jak zrobić taką dekorację do pokoju?

1. Nożyczkami utnij kawałek papieru do pieczenia. (Papier do pieczenia będzie naszą podkładką – dzięki niemu meduzy nie przykleją się do stołu!)
2. 
Do ręki weź swoją miseczkę. Owiń ją dokładnie folią spożywczą. (To bardzo ważny krok – bez tego meduzy przykleją się do misek!)W pojemniczku rozcieńcz klej z wodą w proporcji 1:1.
3. Nożyczkami wytnij 3 kawałki bibułki wybranego koloru. Kawałki powinny być trochę większe niż Twoja miska.
4. Przykryj dokładnie miskę owiniętą folią pierwszym kawałkiem bibułki. Zrób to w taki sposób, aby brzegi bibułki “schowały się” pod miseczką. Przy użyciu pędzla, nakładaj rozcieńczony klej na bibułkę.
5. Dodaj kolejny kawałek bibułki. Tym razem nie musisz już zawijać brzegów pod spód. Ponownie pomaluj go klejem. Powtórz ten proces jeszcze jeden raz – tak, aby łącznie miseczka przykryta była trzema warstwami bibułki i kleju.
6. Po wyschnięciu kleju (UWAGA – to może zająć do 2 dni!), delikatnie odklej bibułkę od miski.
7. Przy użyciu nożyczek, delikatnie obetnij brzegi bibułkowych miseczek, pozostawiając tylko lekką “falę”.
8. Używając metalowego lub drewnianego patyczka, zrób 2 dziurki na środku meduzy.
9. Przez powstałe dziurki przewlecz kawałek sznurka wybranej długości (może to być na przykład ok. 60cm, ale to zależy od tego, na jakiej wysokości będziesz chciał powiesić swoją lampkę).
10. Na sznurku zawiąż supełek pod spodem meduzy. Zrób to w takim miejscu, aby na końcu zostało trochę sznurka o długości wystarczającej na przywiązanie świeczki.
11. Przymocuj świeczkę do meduzy, związując ją sznurkiem i dodatkowo zabezpieczając kawałkiem taśmy klejącej w sposób przedstawiony na filmie.
12. Z kawałków złożonej kilka razy bibuły, wytnij paski. Przymocuj je do spodu świeczki przy użyciu taśmy klejącej.

Twoja fantastyczna lampka-meduza jest gotowa! Teraz pozostaje tylko znaleźć dla niej godne miejsce w Twojej sypialni i cieszyć się jej magicznym światłem lub spakować ją na prezent i wręczyć ukochanej osobie.

Na filmie obejrzysz etapy tworzenia lampki:

Zapraszamy do obejrzenia także innych filmików instruktażowych, w których pokazujemy, jak wykonać inne zabawy na deszczowe dni, prezenty dla bliskich, i nie tylko!

232 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent