Rafa koralowa z wytłaczanki po jajkach
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Rafa koralowa z wytłaczanki po jajkach

rafa koralowa z wytłaczanki po jajkach
Kolorowa rafa koralowa, którą zrobicie wspólnie z dzieckiem to pomysł na kreatywną zabawę w deszczowe popołudnie. Jeśli podepniecie do rafy małe lampki led, będzie stanowiła efektowną ozdobę pokoju dziecka. Taka rafa koralowa świetnie sprawdzi się również na zajęciach o życiu oceanu w przedszkolu lub edukacji wczesnoszkolnej.

Rybki szablon do drukuDo stworzenia „domowej” rafy potrzebne będą:
– kolorowe bibułki,
– klej, nożyczki,
– druciki kreatywne,
– wytłaczanka (pudełko) po jajkach,
– wydrukowane i wycięte rybki (szablon do pobrania TUTAJ),
– kilka światełek led,
– gumek recepturek.zabawy dla dzieci rafa koralowa z wytłaczanki

Bibułkę tniemy na mniejsze kawałki. Owijamy nią ledy. Odcinamy górę pudełka po jajkach, we wgłębieniach umieszczamy owinięte ledy. Resztę wgłębień zapełniamy zwykłymi kulkami z bibuły.

Rybki z szablonu wycinamy (podwójnie – w parach) i przyklejamy do drucików kreatywnych w taki sposób, aby rybki złożyły się i były dwustronnym obrazkiem.

Z bibuł wycinamy długie trawy i inne fantazyjne rośliny porastające rafę koralową. Można je owinąć na dole gumką recepturką dla lepszego efektu i umocowania. Umieszczamy je między kulkami z bibuły. Na koniec mocujemy też rybki na drucikach i rafa koralowa jest już gotowa!

Zobaczcie na filmie, jak zrobić rafę koralową z kolorowego papieru i wytłaczanek po jajkach! Zapraszamy na nasz kanał youtube, gdzie znajdziecie więcej kreatywnych zabaw dla dzieci i rodziców!

301 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent