UD

Co zrobić z pudełka po jajkach? 4 pory roku w lesie!

Opakowanie po jajkach zabawa dla dzieci
Z pudełka po jajkach można stworzyć prawdziwe cuda! Nie wyrzucajcie ich więc do śmieci – przy ich użyciu stwórzcie z dziećmi wspaniałe prace plastyczne. Dziś mam dla Was pomysł na świetną zabawę i jednocześnie zapoznanie dzieci z porami roku. 

Na zdjęciach możecie zobaczyć wytłaczankę po jajkach w jesiennej szacie. Pór roku jest jednak 4! Zachęcam Was do uruchomienia pokładów wyobraźni i przygotowania ich wszystkich wedle własnego pomysłu. Pomóżcie dziecku stworzyć las w kilku odsłonach, charakterystycznych dla każdej z pór roku. 

Co będzie potrzebne?

– wytłaczanka (opakowanie po jajkach) – osobne dla każdej pory roku-
– farby
– nożyczki
– druciki kreatywne
– patyczki, kamyczki, listki i wszelkie skarby zdobyte na spacerach
– małe zabawki, które mogą stać się mieszkańcami lasu
– przyda się również wata (zima), filc (zielona trawa)
– różne elementy dekoracyjne (jak np. nasze drewniane listki, grzybki, itp.)

Jak stworzyć jesienny las z opakowania po jajkach?

 – z pudełka po jajkach zostawiamy jedynie spodnią część, resztę odcinamy

– wnętrze wytłaczanki malujemy farbami na jesienne kolory

– z patyczków kreatywnych skręcamy gałęzie i wbijamy je w wierzchołki papierowych wypustek (u nas były już dziurki, ale można je również zrobić nożyczkami)

– mieliśmy gotowe jesienne liście, które udało się wpiąć w gałęzie drzew. Możecie jednak przygotować listki samodzielnie – wycinając je filcu i kolorowego papieru. 

W trakcie pracy nad „lasem” warto rozmawiać z dziećmi o kolorach pór roku, zmianach jakie w nich następują, cechach charakterystycznych. Dzięki temu łatwiej będą mogły zrozumieć zmiany zachodzące w przyrodzie przez cały rok i ich cykliczność. Dobrej zabawy!

 

671 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Specjalizuje się w dziennikarstwie internetowym. Podejmuje tematy m.in. w obszarach: psychologia, edukacja, ekologia, rodzina i wychowanie dzieci, zdrowy styl życia, minimalizm, slow life. Na co dzień "biega" po Internecie, szuka sposobów na prostsze życie i walczy ze stresem.... nie tylko własnym. W wolnych chwilach czyta 3 książki naraz.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent