Kosmiczny autobus z pojemnika po jajkach

Zabawy z pojemników po jajkach kosmiczny autobus łatwe diy dla dzieci
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie lotu ZiemiaN34 proszeni są o przejście na platformę D53. Za chwilę podstawiony zostanie autobus. Przypominamy o konieczności okazania biletów do kontroli. Życzymy przyjemnej podróży oraz pełnego wrażeń zwiedzania planety Ziemia. Prosimy uważać na tubylców!

Pusty pojemnik na jajka – wyrzucić czy nie? Oczywiście, że nie! Szczególnie, jeśli chcecie mieć swój własny kosmiczny autobus razem z wyjątkowymi pasażerami!

No więc do dzieła, niech ruszy linia produkcyjna! Co się może przydać do stworzenia tego super pojazdu?

– pudełko po jajkach – najlepiej osobne dla każdego dziecka czy rodzica,
– plastelina,
– nożyczki,
– druciki kreatywne,
– podkładki filcowe pod meble,
– kredki/pisaki,
– kolorowy papier,
– farby,
– sznurek,
– ….i cokolwiek macie, a co pozwoli zrealizować wasz pomysł na kosmiczny autobus. 

Z pudełka na jajka staramy się oderwać papierek z opisem jajek. Czego nie da się pozbyć, będzie wymagało zakamuflowania. Do tego celu „na szybko” użyłam plasteliny, rozcierając ją na naszym autobusie. Oczy wykonałam z plasteliny, podkładek pod meble oraz drucika kreatywnego. 

Wasze autobusy mogą być zupełnie inne! I na to liczę! Że puścicie wodze fantazji i powstaną prawdziwe cuda konstrukcyjne:) 

A teraz pasażerowie…

Wypustki znajdujące się w pudełku niech staną się przedstawicielami jakiejś wyjątkowej i najlepiej przyjaznej Ziemi rasy. Nasi pasażerowie – to akurat barwna rasa wegetarian z planety ZuZo. 

A kto przyleci Twoim kosmicznym autobusem?

Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Specjalizuje się w dziennikarstwie internetowym. Podejmuje tematy m.in. w obszarach: psychologia, edukacja, ekologia, rodzina i wychowanie dzieci, zdrowy styl życia, minimalizm, slow life. Na co dzień "biega" po Internecie, szuka sposobów na prostsze życie i walczy ze stresem.... nie tylko własnym. W wolnych chwilach czyta 3 książki naraz.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent