Skrzaty z pudełka po jajkach
Skrzaty z pudełka po jajkach

Pomysł na kreatywną zabawę w domu lub przedszkolu? Tworzenie śmiesznych konstrukcji z pudełka po jajkach. Po inspiracji na tworzenie lasu z takiego pudełka, rafy koralowej oraz rybek, zapraszamy do zabawy z wesołymi skrzatami.

Do stworzenia skrzatów potrzebne będą:
wytłaczanki (opakowania po jajkach), najlepiej w różnych kolorach,
– nożyczki, klej
– małe pluszowe pomponiki i oczy samoprzylepne.

Z pudełek wycinamy poszczególne wypustki na jajka i nacinamy większość z nich mniej więcej do 2/3 wysokości – sposób nacinania jest pokazany na zdjęciu. Ponacinane elementy układamy jeden na drugim tak, aby tworzyły na dole efektowną falbankę.

Zauważyć dziecko

Bezpłatny mini-kurs e-mailowy · 5 dni

Zobacz dziecko, którym byłaś.

5 lekcji, które pomogą Ci zrozumieć, skąd biorą się Twoje reakcje wobec dziecka — i co możesz z nimi zrobić.

Zapisz się za darmo →

Do wypustek, które zostawiliśmy nie nacięte doklejamy nos, oczy i pomponik. Główki skrzatów nakładamy na konstrukcje z ponacinanych pojemników.

W ten prosty sposób możecie stworzyć całą skrzacią osadę.

Zapraszamy też do zabaw inspirowanych rolkami po papierze toaletowym.

Jak zrobić skrzata z pudełka po jajkach

177 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent