Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Lody z pudełka po jajkach

lody z wytłaczanek po jajkach
Robi się cieplej. Kto z nas nie tęskni już za lodami kupowanymi w ulubionej kawiarence? W oczekiwaniu na uruchomienie budek z lodami proponujemy wykonanie lodów do zabawy. Piękne, kolorowe, szybkie do zrobienia, z pewnością umilą popołudnie lub wieczór. Tego typu kreatywne prace świetnie wpływają na rozwój dzieci. Zbierzmy więc potrzebne przedmioty i do dzieła!

Do zrobienia lodów potrzebujemy:
– wytłaczanki po jajkach,
– farb plakatowych i pędzelka,
– nożyka biurowego,
– kolorowych karteczek (ewentualnie kolorowych skrawków bibuły),
– kolorowych patyczków kreatywnych,
– rozkładanych serwetek 3-warstwowych,
– słomek papierowych,
– kleju biurowego.lody z pudelka po jajkach zabawa plastyczna

Z wytłaczanki do jajek ostrożnie wycinamy stożki za pomocą nożyka biurowego. To ostre narzędzie – przyda się tutaj pomoc rodziców lub starszego rodzeństwa. Malujemy stożki z zewnątrz na dowolnie wybrane kolory. Stożki będą udawały wafelki, ale nie muszą być brązowe. Możecie je zrobić, jedno, dwu lub trzykolorowe. Ogranicza was tylko wyobraźnia (i liczba kolorów w farbach).

Kolejny krok, to uformowanie gałek lodowych z serwetek. Część serwetki, która znajdzie się w wafelku posmarujcie klejem, a następnie wciśnijcie gałkę lodów w wafelek. Dalej pomalujcie gałkę na kolory waszych ulubionych lodów. Jaki kolor mają lody waniliowe? Truskawkowe? Jagodowe?  Lub o smaku gumy balonowej? A może stworzycie swoje oryginalne smaki i kolory?

Gdy już gałki lodów nabiorą kolorów, posmarujcie je delikatnie klejem biurowym i posypcie kawałkami, paseczkami pociętych kolorowych karteczek. Niech udają posypkę. A może macie inny, własny pomysł na posypkę? Śmiało! Stwórzcie swoje ulubione lody!

Nie zapomnijcie na koniec wsunąć za wafelek kolorowego patyczka do lodów i słomki. Jeśli znajdziecie w domu inną ozdobę, typu palemka czy suszony plasterek cytryny też będzie super!

Z pewnością stworzycie piękne, oryginalne lody! Tylko ich nie liżcie, nie jedzcie! Ale możecie pokazać rodzeństwu lub rodzicom, na jakie lody zabiorą was, gdy zrobi się naprawdę ciepło!lody z pudelka po jajkach zabawa

 

728 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent