UD

Krówka z pasków papieru

jak zrobic krowe z papieru
Jakie zwierzęta można zrobić z papieru? Praktycznie każde, bo jest na to mnóstwo metod. Pierwsze co przychodzi do głowy to zwierzątka z origami, ale nie musicie być znawcami chińskiej sztuki składania papieru, by w waszych domach zagościły papierowe zwierzaki. Dziś do naszego domu zaprosiliśmy kolorową krówkę. 

Ponieważ nasza krowa będzie zbudowana z cienkich pasków papieru, zabawę należy rozpocząć do narysowania i wycięcia 10 równych pasków o długości takiej, jak szerokość kartki A4. Na połowie z nich narysujcie czarnym pisakiem krowie łatki.

Przygotujcie także klej i kilka skrawków kolorowego papieru. Przydadzą się oczy samoprzylepne.

Pomalowane paski sklejamy ze sobą na kształt kuli. Na zdjęciu pokazano sposób klejenia. Jak zrobić krówkę a papieruKolejne cztery paski skracamy mniej więcej o 1/3 długości i też sklejamy w ten sposób, by tworzyły kulę.

Obie kule łączymy ze sobą za pomocą kleju. Teraz trzeba krówce dokleić uszy, które zrobicie z biało-różowego papieru oraz różowy, szeroki nos. Po naklejeniu oczu, montujemy też rogi, które trzeba wyciąć i przykleić do głowy. Łatwiej to zrobicie jeśli zagniecie ich końcówki i tymi zawiniętymi szerszymi kawałkami papieru dokleicie do głowy krówki.

Krowie kopyta zrobicie również z papierowych pasków, którym na końcach trzeba wyciąć mały trójkąt a potem pokolorować i przykleić do krówki.

Mała rzecz a cieszy! Może w podobny sposób spróbujcie stworzyć całą wiejską farmę? Dziecięca wyobraźnia nie ma ograniczeń!

742 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent