Weleda
Weleda Baby

Kolorowe witraże – dinozaury

witraże dinozaury jak zrobić zabawa plastyczna
Ta zabawa plastyczna to nie lada gratka dla wszystkich małych i większych wielbicieli dinozaurów! Jako mamy kilkulatków doskonale wiemy, że dinozaury sprawdzają się zawsze i w każdej formie. Tym razem proponujemy je w efektownej, witrażowej odsłonie.

Czy wiecie, że istnieje specjalne święto na cześć dinozaurów? W Polsce obchodzimy je 26 lutego! Z tej okazji zapraszamy do wspólnej zabawy – z pomocą naszego filmiku instruktażowego, stwórzcie wspaniałe, wielokolorowe witraże w kształcie dinozaurów!

Do stworzenia takich efektownych witraży potrzebować będziecie wyciętych kształtów dinozaurów. Skąd je wziąć? Przygotowaliśmy szablony dinozaurów do pobrania i wydrukowania:
triceratops – szablon do druku
stegozaur – szablon do druku
tyranozaur – szablon do druku
apatozaur – szablon do druku

Po wydrukowaniu dinozaurów, wycięliśmy je i odrysowaliśmy ich kształty na tekturze (np. tył bloku rysunkowego). Po wycięciu z tektury, pomalowaliśmy farbami (błyszczące będą świetnie wyglądać). Gdy farba wyschła, mazakiem dorysowaliśmy im buzie i oczy oraz narysowaliśmy na nich geometryczne kształty witraży (trójkąty, czworokąty) i wycięliśmy otwory.

witraże dinozaury zabawa plastyczna

Wycięte kawałki kolorowej bibuły naklejaliśmy klejem introligatorskim od wewnętrznej strony w miejscu wyciętych kształtów. Teraz można nakleić dinozaury na patyczki, by witraże robiły lepszy efekt.

Wspaniałe witraże są gotowe! Teraz pozostaje jedynie wyjść z nimi na zewnątrz i podziwiać ich piękne kolory! Możesz również np. przyczepić je na oknie i obserwować, jak rzucają piękne cienie w Twoim pokoju. A może masz jeszcze jakiś inny pomysł, jak świętować Dzień Dinozaura? Prawda, że to prosty pomysł na zajęcia plastyczne dla przedszkolaków?

Zobaczcie na filmie, jak zrobić witraże z dinozaurami. Zapraszamy na nasz kanał youtube, gdzie znajdziecie więcej kreatywnych zabaw dla dzieci i rodziców!

 

 

660 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent