Jak zrobić bransoletkę z koralików i agrafek?

jak zrobić bransoletki z koralików
Kolorowe koraliki to idealny materiał do kreatywnej zabawy. Ręcznie robione bransoletki są niepowtarzalne i pięknie wyglądają na ręku. Idealnie sprawdzą się jako upominek dla mamy, babci czy przyjaciółki. Jak zrobić taką ozdobę na rękę?

Oczywiście trzeba zacząć od zakupu koralików w różnych kolorach oraz małych agrafek. Oczywiście niezbędny będzie także sznurek do nawlekania na przykład sznurek powlekany, który jest cienki i wytrzymały. Sprawdzi się też kordonek albo wytrzymała gumka.

Zaczynamy od nawlekania koralików na jedną stronę agrafek. To nie jest trudne, bo igły agrafki są cienkie i ostre, ale też też właśnie ze względu na ich ostrość, należy być bardzo ostrożnym.

Gdy agrafki są już gotowe, ucinamy dwa kawałki sznurka o długości takiej by luźno weszły na rękę i by został zapas na zawiązanie  supełków – przytrzymają one nawlekane agrafki, by te nie spadały. Oczywiście co kilka agrafek może pojawić się dodatkowa ozdoba – jakiś pojedynczy koralik. Gdy wszystkie agrafki są już na miejscu, kończymy konstrukcję koralikiem, który dodatkowo zabezpieczy przed zsuwaniem się ze sznurka. Kończymy oczywiście supełkiem. Potem drugi sznurek przewlekamy przez drugi otwór agrafek i też zawiązujemy, dzięki czemu bransoletka będzie super wyglądać. Nadmiar sznurka ucinamy i nasza biżuteria jest już gotowa!

Zobaczcie na filmie, jak zrobić bransoletki z koralików i agrafek! Zapraszamy na nasz kanał youtube, gdzie znajdziecie więcej kreatywnych zabaw dla dzieci i rodziców!

https://www.youtube.com/watch?v=DDCtmRkdje4

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent