Weleda
Weleda Baby

Prezent na Dzień Mamy – naszyjnik z pomponów

łatwy naszyjnik dla mamy na dzień mamy
Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami – 26 maja już niebawem. A może Twoja mama obchodzi niedługo urodziny? Każda okazja jest dobra, aby przygotować dla niej piękny upominek. Korzystając z pomocy naszego tutorialu video, wykonaj samodzielnie wspaniały, tęczowy naszyjnik z pomponów, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest też całkiem łatwy w wykonaniu!

Do przygotowania naszyjnika dla mamy potrzebne będą:

– gruba włóczka w różnych kolorach,
– sznurek
– nożyczki
– (opcjonalnie) duża igła ręczna

Jak zrobić naszyjnik z pomponów?

1. Przytrzymując końcówkę włóczki w środku dłoni kciukiem, zacznij luźno owijać włóczkę wokół dłoni. (Uważaj, aby nie zrobić tego za ciasno – to może utrudnić zdjęcie pompona z ręki.) Im więcej włóczki nawiniesz, tym grubszy będzie Twój pompon.

2. Gdy uznasz, że nawinąłeś już odpowiednio dużo włóczki, odetnij motek przy pomocy nożyczek. Delikatnie zdejmij nawiniętą włóczkę z ręki.

3. Utnij jeszcze jeden, mały kawałek włóczki (ok. 25cm) i zwiąż nim powstającego pompona przez środek nawiniętego kłębka (spójrz na tutorial video – tam pokazujemy dokładniej, jak to zrobić!).

4. Powtórz proces z innymi kolorami. Do naszego naszyjnika zrobiliśmy 6 pomponów, jednak ich liczba zależy od Ciebie – Ty decydujesz, jak długa będzie ozdoba!

5. Używając nożyczek, przetnij na pół wszystkie powstałe pętelki.

6. Delikatnymi, szybkimi ruchami “przystrzyż” pompony, aby wszystkie “włosy” miały równą długość. To sprawi, że pompony będą ładniejsze i będą wydawały się grubsze.

7. Na igłę ręczną nawlecz kawałek sznurka (lepiej uciąć dłuższy kawałek i później ewentualnie wyregulować go już na szyi mamusi). Wbij igłę w środek pompona. Po kolei nawlekaj każdego pompona i przesuń je na środek sznurka. Teraz wystarczy jedynie związać sznurek na szyi i gotowe!

Okazuje się, że zrobienie kolorowego prezentu dla mamy wcale nie musi być trudne! Teraz pozostaje jedynie wręczyć prezent mamie i cieszyć się piękną, nową biżuterią. Zapraszamy do obejrzenia innych filmików instruktażowych, na których pokazujemy również inne pomysły na prezenty dla mamy, taty i nie tylko!

Jak zrobić prezenty na Dzień Matki

501 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent