Dzień Dziecka w Multikinie
UD

10 pomysłów na zabawę na plaży

W co się bawić z dzieckiem na plaży. Pomysły na zabawy
1. Wieże z kamieni

wieze a kamyków zabawy na plaży
Zbierz kilkanaście kamieni o różnej wielkości i kształcie, i spróbuj ułożyć z nich jak najwyższą wieżę. Wieża powinna być stabilna i nie przewracać się. Nie jest to takie łatwe. Ta zabawa jest bardzo wciągająca, dzięki temu poprawia koncentrację, rozwija precyzję ruchów i myślenie konstrukcyjne. Oczywiście powinien to być konkurs, kto ułoży wieżę z największej ilości kamieni (liczymy każdy kamień w wieży).

2. Rysowanie obiema rękami

Rysowanie zabawy na plaży
Znajdujemy 2 podobne patyki do rysowania po piasku, rysujemy pionową kreskę i teraz oburącz (synchronicznie lewą i prawą ręką) próbujemy po obu stronach pionowej osi rysować ten sam wzór. Nie chodzi tu o kopiowanie wzoru z jednej strony na drugą (choć to również może być wariant tej zabawy), a o jednoczesne rysowanie obiema rękami. Synchroniczne rysowanie oburącz kształci koordynację i świetnie integruje motorykę rąk.

 

3. Chodzenie wzdłuż narysowanej linii

pomysły na zabawę na plaży z dzieckiem
Rysujemy na piasku za pomocą patyka dość długą nieregularną, a nawet fantazyjną linię. W wariancie pierwszym tej zabawy należy iść wzdłuż linii możliwie równo po obu jej stronach. Trudniejszy wariant to przejście dokładnie po narysowanej linii, tak aby ślady stóp znalazły się na linii. Ciekawym urozmaiceniem mogą być różne faktury (na przykład suchy i mokry piasek) oraz przeszkody (na przykład kamienie). Ta zabawa dostarcza wrażeń sensorycznych oraz ćwiczy koordynację ruchów i równowagę.

4. Wzory grafomotoryczne

wzory grafomotoryczne zabawy na plaży
Na mokrym piasku wspaniale się rysuje! Zabawa polega na rysowaniu patykiem różnorodnych szlaczków. Mogą to być również litery lub całe zdania. Zabawa ćwiczy umiejętności grafomotoryczne i orientację przestrzenną.

Pomysły-na-zabawę na plaży - wzory grafomotoryczne

5. Budowanie z piasku

budowanie z piasku zabawy na plaży
Budowanie z mokrego piasku to klasyka zabaw na plaży. Oczywiście najbardziej popularne są zamki i babki, my zaś proponujmy zwierzęta. Rzeźbienie w mokrym piasku rozwija nie tylko umiejętności manualne, ale i wyobraźnię oraz dostarcza ciekawych wrażeń sensorycznych. Nasze propozycje to: żółw, krokodyl, wąż, smok, delfin, foka… i wszystkie stwory i potwory, jakie tylko przyjdą nam do głowy.

Pomysły na lato - rzeźbienie z piasku

6. Archeologia

Pomysły na lato na plaży - zabawa w archeologów
Zabawmy się w archeologów! Tym razem należy wykopać niewielki dołek, ustawić w nim wymyśloną figurę z kamieni, patyków i muszelek, a następnie starannie ją zasypać suchym piaskiem. Najważniejsza część zadania przypada archeologowi, który musi odkopać figurę spod piasku, nie uszkadzając jej konstrukcji. Do odkopywania można używać rąk, piórek, łopatek, patyków, a nawet dmuchać. Najważniejsza jest precyzja, pomysłowość i koncentracja uwagi na zadaniu. Tą zabawę najlepiej jest przeprowadzić w dwie osoby, jedna zakopuje – druga odkopuje.
Miłego plażowania!

Pomysły na lato - zachód słońca na plaży

www.neologopedia.pl

624 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent