To pierwsze pytanie, które zadała 7-letnia Oliwka. Z pomocą przyszła jej Zofia Kochman, artystka i zawodowy scenograf. Wyjaśniła dzieciom, na czym polega jej praca i co trzeba zrobić, aby zostać scenografem. Dowiedziały się, co składa się na dekorację filmową i teatralną, a także jak ją profesjonalnie przygotować.
>>> Zobacz, jakie inne atrakcyjne warsztaty mają za sobą studenci Akademii!
Scenografia kiedyś i dziś
Druga część spotkania miała na celu przybliżyć dzieciom, jak przygotowywano scenografię w dawnych czasach. Zobaczyli dekoracje i kostiumy aktorów starożytnych spektakli, a następnie mogli je porównać z współczesnymi produkcjami teatralnymi i telewizyjnymi. Dowiedzieli się także, że za najlepszą scenografię filmową jest przyznawany Oscar – jedna z najcenniejszych nagród w branży.
Diorama
Najważniejszym zadaniem dzieci podczas warsztatów było stworzenie dioramy – mini scenografii w pudełku po butach. Mali artyści w pełnym skupieniu tworzyli sceny filmów i ulubionych bajek przy użyciu farb, bibuły i papierów kolorowych. Wśród przygotowanych scenografii pojawiały się barwne lasy tropikalne, statki kosmiczne rodem z Gwiezdnych Wojen, dom Małej Syrenki i pustynne wyprawy na wielbłądach.