Dla najmłodszych odkrywców przygotowaliśmy moc atrakcji: rejsy smoczą łodzią, plenerowe gry, pokazy dmuchania szkła, obróbki drewna, wodne warsztaty plastyczne, spotkanie kulinarne, quizy i prezenty. Nie zabraknie także okazji do spróbowania lokalnych przysmaków.
Wspólnie z gospodarzami zapraszamy do udziału w autorskich oprowadzaniach, warsztatach, pokazach i grach terenowych, dzięki którym będzie można zanurzyć się po uszy w historii prezentowanych miejsc i związanych z nimi osób. Zwiedzanie uatrakcyjnią miniwystawy, spotkania, koncerty, spacery i wycieczki tematyczne. W przestrzeni bulwarów wiślanych zaprezentujemy trzy spektakularne drewniane instalacje, które przygotował specjalnie na XVIII MDDK artysta Waldemar Rudyk.
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń promujących bogactwo kulturowe Małopolski. W czasie dwóch majowych weekendów udostępniamy do nieodpłatnego zwiedzania kilkanaście wyselekcjonowanych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, o których opowiedzą pasjonaci i eksperci.
Tegoroczne zabytki z szumem wody w tle:
21–22 maja 2016
- Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie
- Kompleks wodociągów na Bielanach w Krakowie
- Kaplica „Na Wodzie” oraz osada młynarska Boroniówka w Ojcowskim Parku Narodowym
- Kościół i klasztor oo. Karmelitów Bosych w Czernej
- Zamek w Zatorze
28–29 maja 2016
- Kościół sióstr Norbertanek, kościół pw. Najświętszego Salwatora wraz z kaplicą pw. św. Małgorzaty w Krakowie
- Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
- Założenie dworskie w Zbyszycach
- Kościół pw. Narodzenia NMP w Krużlowej Wyżnej
- Dwór w Kwiatonowicach
Uczestnicy otrzymają bezpłatną publikację zatytułowaną Wszystko płynie autorstwa Katarzyny Kobylarczyk, dziennikarki i reportażystki.
Wydarzenie powstało z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane jest przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.
Wstęp jest bezpłatny. Udział w niektórych wydarzeniach będzie wymagał rezerwacji miejsc. Więcej informacji na stronie: www.dnidziedzictwa.pl
30-233 Kraków
tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75
instytut@mik.krakow.pl
http://www.mik.krakow.pl