Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa
Podczas wydarzenia usłyszymy trójmiejskich oraz ukraińskich artystów, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec agresji ze strony Rosji.

W przerwie między koncertami odbędą się licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie. Przedmioty licytacji będą ogłaszane na stronie wydarzenia.

film

Koncert uświetni wystawa plakatów antywojennych profesora ASP w Gdańsku Jacka Staniszewskiego, ana ścianie frontowej klubu będzie można zobaczyć billboard Mariusza Warasa – czołowego polskiego Street Art-owca

Miejsce wydarzenia: Klub Podwórko ART, Świętego Piotra 2, Gdynia

Start: godz. 18.00; otwarcie drzwi od godz. 17.30

Wstęp: bilet-cegiełka o wartości 10, 30 lub 50 zł, do kupienia  tutaj.
Cały dochód z biletów również zostanie przekazany na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Zachęcamy również do dobrowolnych wpłat poprzez stronę PAH: https://www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina

Zagrają:

Tuhaj-Bej
Powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Łączy tradycyjne motywy zaczerpnięte z muzyki wschodniej z nowoczesnymi, rytmicznymi brzmieniami. Tuhaj-bej ma na swoim koncie podium na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, Ogólnopolskim Festiwalu Folkowym w Ostródzie i nagrodę publiczności na festiwalu rockowym Planetafest.

https://www.facebook.com/tuhajbejolsztyn

H.O.R.P.Y.N.A
Czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1999 roku. Przez te wszystkie lata zespół ewoluował od tradycyjnego folku, a nawet folkloru, przez utwory tradycyjnie grane w stylistyce rocka aż do tworzenia własnych kompozycji o folkowo-rockowym brzmieniu.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063702664617

Sergiej Kriuczkow
Wokalista, trębacz jazzowy, aktor narodowości ukraińskiej. Znakomity wykonawca utworów z repertuaru Louisa Armstronga. Miłośnicy kina mogli zobaczyć Sergieja Kriuczkowa w takich filmach jak „Jack Strong”, „Róża”, „Syberiada polska”, a także w serialach „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, czy „ Na Wspólnej”.

https://www.facebook.com/kriuczkow.sergiej

Ikenga Drummers
Zespół powstał w grudniu 1997 roku w Sopocie. Jego nazwa zaczerpnięta została z języka Igbo – jednego z narodów w Nigerii, a oznacza Ducha Opiekuńczego, którego posiada każdy człowiek. Stamtąd pochodzi właśnie założyciel i kompozytor – Larry Okey Ugwu. Pozostali członkowie to rodowici Słowianie. Ikenga Drummers wykonuje muzykę etniczną, będącą połączeniem tradycyjnych rytmów afrykańskich i polskich z elementami high life, rocka oraz afro jazzu. W 2005 roku grupa wydała swój pierwszy oficjalny album – „Lustereczko”, który został zarejestrowany w studiu Radia Gdańsk. W 2019 roku ukazała się druga płyta – „Movement for the future”.

https://www.facebook.com/Ikenga-Drummers-217417275018218

A’freaK-aN Project
Projekt muzyczny Wojciecha Staroniewicza inspirowany muzyką Afryki. Posługując się własnym językiem i wyobraźnią, artyści tworzą całkiem nową wizję tego bogatego kulturowo kontynentu. Nowy program zespołu zbudowany jest z utworów, które zostały zarejestrowane na płycie pod tytułem „A’FreAk-KomEdA Project”. Są to, oprócz kompozycji Staroniewicza, utwory Krzysztofa Komedy utrzymane w stylistyce „A’Freak-aN”, takie jak „Kattorna”, „Moja Ballada” – znana z filmu „Do widzenia do jutra” Janusza Morgensterna czy „Crazy Girl” i „Cherry” z „Noża w wodzie” Romana Polańskiego. Do wspólnego grania muzyki, która zawarta jest stylistycznie w szeroko pojętym idiomie jazzu i muzyki etnicznej, Wojciech Staroniewicz zaprosił znanych i cenionych muzyków ze środowiska trójmiejskiego.

619 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent