Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci i dorosłych. Gliwice

Willa Caro
🗺 mapa
📅 sobota 20.11.2021
Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci i dorosłych. Gliwice
W sobotę, 20 listopada, zapraszamy na warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci oraz warsztaty tańca intuicyjnego do dzieł sztuki dla dorosłych, towarzyszące wystawie czasowej „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku”, podczas których nie tylko zgłębimy tajniki rzeźby, ale również zatańczymy zatrzymany w niej ruch. Warsztaty poprowadzi Barbara Przerwa – animatorka kultury o specjalizacji tanecznej i edukatorka muzealna z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W ramach autorskich warsztatów promuje ideę tańca jako sposobu przekazywania przeżyć i doświadczeń w kontakcie z dziełami sztuki.

Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci „Spojrzenie rzeźbiarza”
Sobota, 20 listopada 2021, godz. 11.00

Zwiedzając wystawę czasową „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku” sprawdzimy, jakie tematy najbardziej interesowały rzeźbiarzy 100 lat temu i poszukamy odpowiedzi na bardzo ciekawe pytania. Dlaczego jedne rzeźby są bardzo małe, a inne bardzo duże? Dlaczego niektóre są są chropowate, a inne gładkie i lśniące? Porównamy rzeźby z kamienia, metalu i drewna – czym one się różnią i jak wyglądała praca nad nimi? Natchnieniem do zabaw ruchowych będzie, między innymi, rzeźba źrebaka i żubra, portret młodej dziewczyny i sędziwego mężczyzny. Zatańczymy zatrzymany w rzeźbach ruch i ożywimy w tańcu nieruchome rzeźby. Spotkanie zakończymy zabawą plastyczną w czasie której będziemy rzeźbić z plasteliny.

Warsztaty tańca intuicyjnego do dzieł sztuki dla dorosłych „Wyrzeźbić ciało”
Sobota, 20 listopada 2021, godz. 16.00

Ciało ludzkie interesuje rzeźbiarzy od starożytności i każda epoka, styl w sztuce ma swój kanon piękna. Na wystawie czasowej „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku” znajdziemy rzeźby w różnych stylach, będziemy śledzić ostatnie akordy akademickiego realizmu poprzez dekoracyjną secesję, powściągliwy art déco, ekscentryczny ekspresjonizm, do awangardowego kubizmu, zachwyconego sztuką ludów pierwotnych. Wyrzeźbione ciało jest zastygłe w ruchu, a gdyby je ożywić… Zapraszamy Państwa na poszukiwanie ruchu, gestu zatrzymanego w metalu, kamieniu, drewnie i glinie. Praca dłuta, mocne cięcie, płynący metal, miękkość drewna, ostry kant, opływowa linia bioder, chropowata faktura – te wszystkie jakości można zatańczyć w tańcu intuicyjnym. Wyrzeźbić ciało w ruchu – brzmi przewrotnie, zatańczmy nasze ideały piękna.

326 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent