Fisher Price
rysuj

Z przyjemnością zapowiadamy nowość w ofercie lekcji muzealnych. Jesień to dobry czas na snucie opowieści, a mistrzami takich historii byli… nasi dziadkowie! Zapraszamy na lekcje etnograficzne w Muzeum Górnośląskim, podczas których dzieci dowiedzą się wszystkiego o zwyczajach naszych przodków. Szczególnie polecane na najbliższy czas są historie o śląskich straszydłach.

Jesień to czas grubych wełnianych swetrów, herbaty z cytryną, długich wieczorów oraz opowieści przy kominku. Opowieści, z których najlepsze są oczywiście te, które straszą nas, traktując o różnej maści upiorach, zmorach i innych przedziwnych i tajemniczych stworzeniach żyjących wokół nas. Uwielbiali je także nasi pradziadkowie! Lekcja udowadnia, że nauka o regionie nie musi być nudna. W czasie zajęć porozmawiamy o tym, jak wyglądało dawniej życie na Górnym Śląsku, jakich zasad trzeba było przestrzegać oraz dlaczego podania wierzeniowe są tak ważne dla kształtowania tożsamości. Pretekstem do rozmowy będą historie o różnego rodzaju stworach, potworach i demonach, które dawniej zaludniały śląskie ziemie. Czym była Południca, Fajerman lub Mamuna i co mówiły o świecie? Czy na pewno zniknęły? Zapraszamy na zajęcia, na których najmłodsi dowiedzą się, dlaczego tak bardzo lubimy się bać oraz czego (i dlaczego) bali się nasi przodkowie na Śląsku.

film

więcej informacji: http://bit.ly/2E3UCbz.
zapisy: +48 32-281-82-94 w. 127.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

885 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Adres:
pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom
Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl