"Wakacyjne podróże z Muzeum Śląskim" to cykl zajęć adresowany dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W trakcie spotkań odbywających się codziennie od poniedziałku do piątku (4-8 cykl lipcowy, 8-12 cykl sierpniowy), dzieci będą miały okazję poznać architekturę wybranego miasta oraz dotyczące go historie i legendy.
Każdego dnia uczestnicy otrzymają „bilet" do wybranego, miasta w Polsce, podróżować będziemy do: Gdańska, Krakowa, Malborka, Warszawy, Zakopanego. Uczestnicy zajęć dopiero w dniu spotkania dowiedzą się, gdzie „pojadą", również niespodzianką będzie technika, w jakiej wykonają pracę twórczą inspirowaną slajdami i opowieścią o danym miejscu. Dodatkową atrakcją będzie duża mapa Polski, na której dzieci będą zaznaczały miejsca swoich podróży.
Każde spotkanie będzie zaczynało się od sprawdzenia na bilecie nazwy miejscowości, do której „jedziemy" następnie miejsce zostanie zlokalizowane i zaznaczone na mapie, kolejny etap spotkania to prezentacja multimedialna, dzięki której dzieci zapoznają się z architekturą oraz historią danego miejsca, aż w końcu część twórcza, w trakcie, której dzieci wykonają pracę plastyczną ilustrującą dane miasto. Każdy dzień będzie spotkaniem z innym miejscem, ale także i inną techniką, w której wykonają swoje prace. Dzieci podczas spotkań będą miały okazję zapoznać, a następnie zastosować następujące techniki: malarstwo, płaskorzeźba, mozaika, collage, rysunek.
W trakcie wspólnych podróży poznamy historię Gdańska, zamku na wzgórzu wawelskim, smoka wawelskiego, dowiemy się również skąd wzięła się nazwa Sukiennice. W Malborku „zwiedzać" będziemy twierdzę krzyżacką, w Warszawie Zamek Królewski i Łazienki. W trakcie podróży do Zakopanego zobaczymy architekturę drewnianą.
Cykl zostanie zakończony prezentacją wszystkich prac.
Karnety w cenie 25 zł do nabycia w Magazynie Kulturalnym.
Informacje i zapisy: tel. 32 779 93 19
Muzeum Śląskie
W ciągu ostatnich 20 lat w Muzeum Śląskim w Katowicach zgromadzono ponad 75 tys. eksponatów. Najcenniejsza kolekcja to Galeria Malarstwa Polskiego (233 obrazy) z przełomu XIX i XX wieku. Poszczególne działy merytoryczne (archeologii, etnografii, historii, …
ul. T. Dobrowolskiego 1
32 213 08 11
dyrekcja@muzeumslaskie.pl
https://MuzeumSlaskie.pl