Biblioteka Kraków zaprasza czytelników w każdym wieku do udziału w drugiej odsłonie wakacyjnego projektu „Rodzinne podróże po literaturze”, którego celem jest bliższe poznanie kultur i literackich osiągnięć różnych krajów. Po Tygodniu hiszpańskim proponujemy w dniach 4 -9 lipca Tydzień skandynawski.
W jego trakcie w filiach Biblioteki odbędą się spotkania m.in. z tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej Barbarą Gawryluk, z ilustratorką Marianną Oklejak, skandynawistką Natalią Kołaczek – autorką bestseleru „I cóż, że o Szwecji”, a także z dr Elżbietą Żurawską na temat popularnych szwedzkich powieści kryminalnych. Będą również warsztaty teatralne dla dzieci z udziałem …Pippi Pończoszanki, bohaterki powieści Astrid Lindgren, w roli głównej.
Tydzień skandynawski swój finał mieć będzie w sobotę 9 lipca, podczas rodzinnego pikniku, zorganizowanego w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. W jego programie m.in.: warsztaty tkackie, przedstawienie teatralne „Przygody Pippi Skarpetki” w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art., nauka tańca z okazji Święta lata obchodzonego w Szwecji.
Realizowany w okresie od czerwca do września w placówkach Biblioteki Kraków cykl „Rodzinne podróże po literaturze” obejmuje cztery literackie tygodnie: hiszpański, skandynawski, japoński i wyszehradzki. Podczas każdego z nich odbędą się spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami, blogerami i podróżnikami, a także warsztaty i wystawy inspirowane kulturą danego obszaru geograficznego. Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia literackiego będzie piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Szczegółowe informacje o projekcie i każdym z jego wydarzeń publikowane na www.biblioteka.krakow.pl oraz Facebooku Biblioteki Kraków.