Zielona Sowa
Zielona Sowa

Teatr Maska w marcu – Rzeszów

📅 sobota 02.03.2013 do środa 27.03.2013
Teatr Maska w marcu – Rzeszów


Repertuar na marzec 2013

2.03, godz. 16:30
Szewc Kopytko i kaczor Kwak
Premiera

3.03, godz. 16:30
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

5.03, godz. 9:00
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

6.03,godz. 9:00
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

7.03,godz. 9:00
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

8.03,godz. 9:00
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

10.03,godz. 16:30
Mała syrenka

12.03, godz. 9:00
Mała syrenka

13.03, godz. 9:00
Mała syrenka

14.03, godz. 9:00
Mała syrenka

15.03, godz. 9:00
Mała syrenka

17.03, godz. 16:30
Sklep z zabawkami

19.03, godz. 9:00
Sklep z zabawkami

20.03, godz. 9:00
Sklep z zabawkami

21.03, godz. 9:00
Sklep z zabawkami

22.03, godz. 9:00
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

24.03, godz. 16:30
Opowieści rzeszowskie

26.03, godz. 9:00
Szewc Kopytko i kaczor Kwak

27.03, godz. 9:00
Szewc Kopytko i kaczor KwakHans Christian Andersen

 

MAŁA SYRENKA
reżyseria: Ewa Piotrowska
przedstawienie dla dzieci od 7 lat

Chcecie zobaczyć podwodny świat i usłyszeć śpiew syren? Dowiedzieć się, co jest największą wartością w życiu? Historia małej syrenki, która by zdobyć miłość księcia, poświęca swój piękny głos i porzuca podwodne królestwo, należy do najpiękniejszych opowieści o miłości. Czy cena, którą syrenka zapłaci za możliwość przebywania z ukochanym nie będzie zbyt wysoka? Co zwycięży w krytycznym momencie – szczęście własne czy szczęście kochanej osoby? Przekonajcie się sami!

Alexandru Popescu
SKLEP Z ZABAWKAMI

reżyseria: Robert Drobniuch
przedstawienie dla dzieci od 7 lat

Spektakl opowiada o niezwykłym, ukrytym w leśnej głuszy sklepie z zabawkami, w którym można znaleźć wszystko to, o czym się tylko zamarzy. Jest on wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – nabywa się w nim zabawki bez pieniędzy. Wydawać by się mogło, że znalezienie ukrytego w lesie sklepu to najlepsze, co może się przydarzyć każdemu dziecku. Czy jednak jest tak na pewno? Przekonała się o tym mała dziewczynka, Dina, która pewnej nocy znalazła do niego drogę i nauczyła się, że bez pieniędzy nie zawsze znaczy za darmo, a cena, jaką trzeba zapłacić za posiadanie kolejnej wymarzonej zabawki, bywa czasami bardzo wysoka.

PREMIERA
Kornel Makuszyński
SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK

reżyseria: Zbigniew Głowacki
dla dzieci od 3 lat

Był sobie raz szewczyk Kopytko, straszny psotnik, prawdziwe utrapienie dla wszystkich, z których postanowił zażartować. Za swoje figle był ciągle karcony przez majstra, Szymona Dratwę, aż uszy od wiecznego ciągania zrobiły mu się wyjątkowo wielkie. Nawet to nie skłoniło jednak szewczyka Kopytko do zaprzestania psot. Z zadowoleniem urządził w swoich wielkich uszach magazyn chłopięcych skarbów. W prawym przechowywał scyzoryk, guziki, kasztany i szpulkę do nici, a w lewym dratwę, trochę smoły, katapultę oraz dwadzieścia kamieni i nadal w każdym napotkanym człowieku widział obiekt swoich złośliwych żartów. W końcu jego psoty sprawiły, że musiał opuścić miasto, w którym mieszkał, i wyruszyć w świat. Podczas swojej wędrówki spotkał kaczora Kwaka – równie wielkiego urwisa, który postanowił przyłączyć się do szewczyka. O tym, co przeżyli podczas swojej drogi i czego się nauczyli, postanowił opowiedzieć Wam reżyser spektaklu.

"Nie ma chyba dorosłego i dziecka nie znających nazwiska Kornela Makuszyńskiego. Jego sympatyczny i pomysłowy Koziołek Matołek to bohater wyobraźni już kilku pokoleń Polaków. Prawie wszyscy znają również nieprawdopodobne przygody krawca Niteczki, który zaszył dziurawe niebo. Starsi pamiętają także parę bliźniaków – Jacka i Placka ze wspaniałej opowieści noszącej tytuł "O dwóch takich co ukradli księżyc", czy "Przyjaciela wesołego diabła". Kornel Makuszyński był pisarzem doskonale rozumiejącym dzieci i doskonale przez nie rozumianym, uwielbianym za humor i za umiejętność wywoływania w duszy czytelnika głębokich wzruszeń. Dobrym tego przykładem jest bajka Szewc Kopytko i Kaczor Kwak. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jej bohater to nic niewart łobuz, i że ciągle będzie sprawiał kłopoty wszystkim, którzy z nim się zetkną. Ale autor jest optymistą, wierzy w ludzkie serce. Według niego, nawet to najtwardsze mięknie na widok łez i dzięki nim potrafi się odmienić. A ponieważ teatr to nie tylko zabawa, ale również miejsce, w którym się wzruszamy i zastanawiamy się nad tajemnicą ludzkich serc, postanowiliśmy przenieść na scenę tę bardzo dziwną bajkę. Jeśli się Wam spodoba, sięgnijcie po książki Pana Kornela" Zbigniew Głowacki

OPOWIEŚCI RZESZOWSKIE
autor: Marta Guśniowska
reżyseria: zbiorowa
scenografia: Leszek Kuchniak
Przedstawienie dla: dzieci od 6 lat

Czy zastanawialiście się kiedyś, czemu Rzeszów nazywa się Rzeszowem i jak powstały piękne kamieniczki na rzeszowskim rynku? Opowiedzą Wam o tym dwie niezwykłe postacie – Anioł i psotny, ale w gruncie rzeczy nieszkodliwy, podkarpacki Diabeł. Znają oni mnóstwo legend związanych z piękną, rzeszowską ziemią. Chętnie podzielą się nimi z tymi wszystkimi, którzy zechcą przystanąć i wsłuchać się w historię dzielnego i dobrego Rzeszki, pięknej Wisłooki, nikczemnego Wodnika zwanego Starym Wisłoczyskiem i kamieniczek na rzeszowskim rynku, siłą tajemną upiększonych. Nie zabraknie w ich opowieściach także sprytnej dziewczyny, Kachny i jej ojca uczciwego szklarza Macieja. Na pewno nie będziecie się nudzić, a i wielu ciekawych rzeczy o Rzeszowie i jego okolicach możecie się przy okazji dowiedzieć!

Tekst "Opowieści rzeszowskich" na zamówienie Teatru „Maska" napisała słynąca z pełnych humoru utworów Marta Guśniowska – młoda, ale już uznana i wielokrotnie nagradzana dramatopisarka. Jej utwory są bardzo chętnie wystawiane na scenach teatralnych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Autorem scenografii do tego barwnego przedstawienia jest rzeszowski artysta, Leszek Kuchniak.

 

 

257 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent