Sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-106 Wrocław mapa

sobota 29.02.2020

Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza Wrocłąw - atrakcje dla dzieci

Cykliczne zajęcia dla rodzin z dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi, jak i starszymi. Zapraszamy na wspólne poznawanie Muzeum Pana Tadeusza, a także fotografowanie, tworzenie niezwykłych prac plastycznych i odczuwanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty organizowane są w pięciu cyklach tematycznych skierowanych do różnych grup wiekowych.

  • soboty, godz. 12.00–14.00
  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmujemy przez formularze zgłoszeniowe dostępne od 20. dnia poprzedniego miesiąca na stronie www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

29 lutego 2020 (sobota), godz. 12.00
Magiczny skarbiec wspomnień
cykl: Klub młodego czytelnika
warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat
wypełnij formularz zgłoszeniowy

Od wielu wieków ludzie przechowywali skarby w różnego rodzaju pięknych, zdobionych pudełkach-skrytkach, zwanych szkatułkami. Obecnie skarbami najczęściej nie są dla nas tylko rzeczy wartościowe, ale takie, które przywołują najmilsze wspomnienia. A czy wy macie własne skarby? Na warsztatach stworzymy piękną, ozdobną szkatułkę i podzielimy się historiami swoich ulubionych skarbów.

• 7 marca 2020 (sobota), godz. 12.00
Poczuć muzeum
cykl: Maluchy odkrywają muzeum
warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat
wypełnij formularz zgłoszeniowy

Muzeum to niezwykłe miejsce – ciemne obrazy, ciężkie rzeźby, maleńkie medale… dlaczego one tu są? Dlaczego nie można ich dotknąć? Jak działa muzeum? Na tym spotkaniu zwiedzimy pierwsze piętro wystawy, a w części warsztatowej wykonamy pamiątkę inspirowaną muzealnymi zbiorami.

• 14 marca 2020 (sobota), godz. 12.00
Król jest nagi! – historia pewnego oszustwa
cykl: Rodzinna pracownia ilustracji
warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat
wypełnij formularz zgłoszeniowy

Historia władcy, który większość swojego bogactwa przeznaczał na nowe ubrania, a zamiast robić przeglądy wojsk czy wysłuchiwać poddanych w sali audiencyjnej, spędzał czas w przebieralni, znana jest czytelnikom od 1837 roku. Natomiast jej najstarsze polskie wydanie ze zbiorów Ossolineum ma już ponad 150 lat. Po przypomnieniu sobie tej jednej z bardziej znanych baśni Andersena spróbujemy wykonać wspaniałe szaty, które powstały tylko w wyobraźni dworzan, poddanych i samego króla.

• 21 marca 2020 (sobota), godz. 12.00
O wiosno! kto cię widział…
cykl: Z walizki pani Kingi
warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat
wypełnij formularz zgłoszeniowy

Koniec zimy wszystkich cieszy. W niepamięć odchodzą dni szarugi i pluchy. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny spędzimy na poszukiwaniach jej zwiastunów, a także utrwalimy budzące się do życia rośliny w formie płaskorzeźby.

• 28 marca 2020 (sobota), godz. 12.00
Pamiętniki pełne niespodzianek
cykl:Klub młodego czytelnika
warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat
wypełnij formularz zgłoszeniowy

Czym jest pamiętnik? Niektórzy uważają, że służy do zapisywania najbardziej skrytych myśli, inni wykorzystują go do zbierania wpisów na wieczną pamiątkę od przyjaciół. Choć pamiętniki często przechowują tajemnice, to część z nich jest czytana przez historyków i badaczy, a niektóre nawet wydawane jako książki! A jaki będzie Twój pamiętnik? Podczas warsztatu poznamy różne rodzaje pamiętników oraz stworzymy swój własny, niepowtarzalny – ze wspaniałą okładką i mnóstwem tajemnych schowków na sekrety.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook

Zobacz także