Weleda
Weleda Baby

Rola aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci

📅 wtorek 21.01.2014 do czwartek 06.02.2014
Rola aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci

Rozwój cywilizacyjny przyczynił się do polepszenia warunków życia ludzi, jak również przyniósł ogromny postęp w nauce oraz technice, ale jednocześnie stał się przyczyną pojawienia wielu niespotykanych wcześniej chorób cywilizacyjnych. Chorób, które dotykają już nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i młodzież.

Myślą przewodnią konferencji jest edukacja we wdrażaniu innowacyjnych metod i modeli terapii oraz wsparcia osób z obszaru zdrowia, sportu i nauczania.

Celem Konferencji jest:

  • Promocja innowacyjnych metod zdobywania wiedzy wśród lekarzy, rodziców, nauczycieli WF, nauczycieli nauczania początkowego, trenerów i opiekunów dzieci i młodzieży, klastrów oraz doktorantów.
  • Stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy środowiskiem edukacji, sportu i zdrowia.
  • Wypracowanie propozycji innowacyjnych działań z dziedziny zdrowia, sportu, edukacji do realizacji w województwie pomorskim.
  • Apel do lekarzy, rodziców, nauczycieli WF, nauczycieli nauczania początkowego, trenerów, opiekunów dzieci i młodzieży, klastrów i doktorantów by zjednoczyli swoje siły i kompetencje w działaniu na rzecz propagowania idei aktywnego życia wśród dzieci z astmą, alergią i otyłością.

Konferencja zgromadzi ekspertów z dziedziny zdrowia, sportu, edukacji oraz przedsiębiorców i doktorantów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami, m.in.:

  • Bolesław Samoliński –   prof. nadzw. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; specjalista: alergologii, otorynolaryngologii, zdrowia publicznego
  • Barbara Kamińska – prof. nadzw. GUMed, Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konsultant wojewódzki w dziedzinie Pediatrii
  • Tomasz Frołowicz – prof. Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
  • Marita Koszarek – międzynarodowy ekspert w dziedzinie klastrów. Doktorantka na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej
  • Teresa Małaczyńska – dr n. med. pediatra, alergolog, specjalista chorób płuc. Ordynator Oddziału Alergologii i Chorób Płuc Szpitala Dziecięcego Polanki
  • Radosław Gawlik -dr hab. med, Katedra i Klinika Chorob Wewnętrznych, Alergologii, Immunologii Klinicznej SUM w Katowicach, organizator w woj. śląskim akcji „Dziecko z alergią i astmą w szkole".
  • Michał Brzeziński – dr n. med. asystent w Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu    Medycznego, Koordynator Programu „6-10-14 dla Zdrowia".

Moderatorem wydarzenia jest Monika Reszko.

Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 4 lutego 2014 r. Prosimy o dopisanie w formularzu w „informacji dodatkowej" numeru panelu, w którym chcą Państwo uczestniczyć!

 

Więcej informacji również na stronie www.sportnazdrowie.org

237 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent