Czy wolności możemy się uczyć od przyrody? Dlaczego rozlewająca się wśród łąk rzeka i wzlatujące pod niebo ptaki stały się symbolami wolności? Czy o wolność warto walczyć, a jeśli tak, to jak możemy to robić każdego dnia?
To właśnie wolność będzie tematem przewodnim listopadowej „Rodzinnej niedzieli”. Brzmi poważnie? Oczywiście, bo wolność to poważna sprawa. Lecz można o niej rozmawiać, odkrywać jej piękno i smak z apetytem i radością dziecka. Podczas warsztatów będziemy to robić wspólnie. Poszukamy jej w naszej historii oraz w pięknie polskiego krajobrazu. Zjednoczymy się pod wspólnym sztandarem, ogłosimy własny manifest, uwolnimy rzekę i oczywiście podziałamy plastycznie. W końcu sztuka na wolności zna się najlepiej. Zwłaszcza, gdy pomoże się nam o tym przekonać prawdziwa artystka.
Dołączcie do nas koniecznie!
Tym razem wizyta w muzeum naprawdę doda Wam skrzydeł!
Prowadzenie: Cecylia Malik – malarka, performerka, edukatorka, ekolożka, miejska aktywistka, kuratorka sztuki współczesnej i założycielka Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka. Wykładowczyni Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Laureatka Nagrody im. Katarzyny Kobro. Autorka i inicjatorka szeregu działań performatywnych, np.: 365 Drzew, 6 rzek, Modraszek Kolektyw, Warkocze Białki, Chciwość.Miasta, Matki Polki Na Wyrębie, Siostry Rzeki. Mama trójki dzieci.
Zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 4 do 12 lat (lecz młodsze lub starsze rodzeństwo też jest mile widziane). W wykonywaniu zadań mogą uczestniczyć całe rodziny. Można do nich dołączyć w dowolnym momencie od godz. 11.00 do 14.00 i realizować poszczególne elementy we własnym tempie.
MNK Sukiennice
10.11.2024, niedziela, 11:00 – 15:00
Zajęcia nie wymagają rezerwacji
Wstęp: 15 zł
Muzeum Narodowe w Krakowie
Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków
012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
https://www.muzeum.krakow.pl