to zajęcia przygotowujące do realizacji krótkich form filmowych. Skierowane do wszystkich już zainteresowanych tematyka filmową, ale także tych, którzy chcą dopiero poznawać filmowy język. Warsztaty adresowane są do studentów, a w sposób szczególny do biorącej udział w różnorodnych konkursach filmowych młodzieży licealnej, która chciałaby zdobyć podstawowe informacje potrzebne do realizacji filmu. Zajęcia dla młodzieży w wieku od 16 do 23 lat.
Warsztaty animacji poklatkowej „Krakowskie Filmowisko” Kontakt: 12 430 50 90 lub warsztaty.sckm@gmail.com Prowadzenie: Beata Milligan, Sylwia Szczepańska-Horoszko
to doskonała okazja do stworzenia własnego filmu animowanego. Wkrocz z nami w niezwykły świat animacji, w którym ożyć może każdy przedmiot! Rozwiń swoją wyobraźnięi kreatywność! Zakręć się z nami, jeśli chcesz poznać podstawy budowania filmu: tworzenia scenariuszy i storyboardów, konstruowania fabuły, wykonywania postaci i tworzenia ich wizerunków oraz aranżacji scenografii z wykorzystaniem różnorodnych technik (animacji plasteliny, wycinanki, rysunku, lalki i wiele innych) oraz różnych materiałów (zdjęcia, mapy, ilustracje, rysunki, rzeczywiste przedmioty), planowania ruchu postaci i przedmiotów, budowania atmosfery filmu dźwiękiem i obrazem, fotografii poklatkowej, realizacji animacji w programie komputerowym. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 lat.
Cykl bajki dla dużych i małych Kontakt: tel. 12 430 50 90, e-mail: dmarzena@wp.pl Prowadzenie: Marzena Dudziuk-Koluch
warsztaty filozoficzno-filmowe dla dziecii młodzieży. Punktem wyjścia do rozważań jest 12 bajek z cyklu „Czternaście bajekz Królestwa Lailonii” Leszka Kołakowskiego. Znakomicie sfilmowane, krótkie powiastki filozoficzne mają wyjątkową wartość edukacyjną, stanowią inspirację do odkrywania świata wartości uniwersalnych, pojęć etycznych, estetycznych i nowych aspektów wiedzy o nas samych i świecie, w którym żyjemy. Mogą również rozwinąć umiejętność logicznego rozumowania. Efektem pracy z dziećmi i młodzieżą są krótkie formy filmowe, instalacje, obiekty plastyczne, będące formą interpretacji obejrzanych filmów. W ramach zajęć są również pokazywane i analizowane filmy z całego świata, które brały udziałw Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla dzieci i Młodzieży KINOLUB.
Laboratorium młodego myśliciela, czyli o filozofii i filmie Kontakt: tel. 12 430 50 90, e-mail: dmarzena@wp.pl Prowadzenie: Marzena Dudziuk-Koluch, Sylwia Szczepańska-Horoszko
zajęcia z filozofii połączone z warsztatem filmowym, czyli jak z głową i sercem rozmawiaćo filozofii i filmach, jak je tworzyć i jak rozumieć. W „Laboratorium” poszukuje się kamienia filozoficznego, zachodzi do jaskini Platona, zamieszkuje w Akademii Arystotelesa, wyrusza na rynek śladem Sokratesa i pyta o Prawdę i Szczęście, rozgrywa mecz na argumenty i robi film. To zajęcia, warsztaty, wykłady, rywalizacje drużynowe, tworzenie filmów, gry filozoficzne, quizy, zagadki. Na zajęciach poznaje się podstawowe zagadnienia z filozofii od starożytnej do współczesnej, nie tylko w formie teoretycznej ale i praktycznej, buduje modele myślenia! Ponadto czyta i interpretuje, m.in. „Bajki Filozoficzne”. Finalnym efektem spotkań są zdjęcia, film animowany, etiuda filmowa, które uczą przełożenia pojęć abstrakcyjnych na obraz filmowy.
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest placówką wychowania pozaszkolnego Gminy Miejskiej Kraków prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą w formach stałych, okresowych i okazjonalnych. Oferta Centrum skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz środowiska lokalnego bliższego …
31-067 Kraków
(12) 430-50-90
biuro@sckm.krakow.pl
http://www.sckm.krakow.pl
facebook