Obchody 66 rocznicy Powstania Warszawskiego
Delfinek

Spektakl został przygotowany w autentycznej scenerii kamienicy przy ul. Konopczyńskiego 5/7. Miejsce: ul. Konopczyńskiego 5/7, wstęp wolny.

 

Przyjdź 31 lipca o 17.00 do kamienicy przy ul. Konopczyńskiego 5/7 i odpocznij razem z żołnierzami popijając „żołędziówkę". Spotkaj uśmiechnięte PeŻetki i pomóż sanitariuszkom w powstańczym szpitalu. Wysłuchaj wojennego koncertu fortepianowego, obejrzyj powstańczą kronikę filmową i zobacz spektakl „Blok z Powiśla"!

„Blok z Powiśla" – to satyryczna opowieść o powstańczej rzeczywistości z Optymistką, Fasoniarzem, Strojnicką, Morowym, Schronową, Mięczakiem, Plotkarką, Ważnym, Porucznikiem Szarym, Harcerzykiem Antkiem i Tygrysem. To spektakl o życiu mieszkańców jednej z kamienic powstańczej Warszawy. „Blok z Powiśla" – to realny budynek z 1944 roku przy ul. Konopczyńskiego 5/7, w którym przed 66 laty zagrano przedstawienie.

 

  • 31 lipca 2010, 17.00, ul. Konopczyńskiego 5/7, wstęp wolny

 

  • Tekst z Powstania Warszawskiego: Krystyna Berwińska-Bargiełowska, Michał Dadlez; Projekt i wykonanie lalek w czasie Powstania Warszawskiego: Zofia Rendzner-Czerwosz; Adaptacja, opracowanie plastyczne i muzyczne: Paweł Stankiewicz; Reżyseria, scenografia: Paweł Stankiewicz; Projekt i wykonanie lalek: Anna Chadaj; Animacja lalek: Viola Bogorodź, Adam Wnuczko, Marcin Maroszek (akordeon i nie tylko); Statyści: wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego, członkowie grup rekonstrukcyjnych STAK, GRH „Czata49", HGH „Wigry", Sekcja „Zawiszaków" GH „Radosław"

 

587 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Muzeum Powstania Warszawskiego

  Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających …

Adres:
ul. Grzybowska 79,
00-844 Warszawa
Kontakt:

0 22 626 95 06
kontakt@1944.pl
http://www.1944.pl
facebook