Pojawienie się elektryczności wpłynęło niemal na wszystkie sfery ludzkiej aktywności. Przede wszystkim zmieniło życie domowe. Zyskaliśmy światło i ciepło, a następnie zmechanizowany sprzęt ułatwiający prowadzenie gospodarstwa. Obecnie wydaje się rzeczą niemożliwą funkcjonowanie bez prądu i przedmiotów codziennego użytku zasilanych elektrycznie. Naukowcy twierdzą, że bez prądu zginiemy, będzie ciemno i zimno, braknie jedzenia i picia. Stanęlibyśmy przed koniecznością zbudowania cywilizacji od nowa, gdyż zapomnieliśmy jak zdobywać jedzenie, światło i ciepło w sposób naturalny.
Na wystawie dowiemy się jak radzili sobie nasi przodkowie, gdy nie było elektryczności, czym prano, jak gotowano, czy można sobie poradzić bez tak dzisiaj oczywistych sprzętów jak lodówka, lampka nocna, czy odkurzacz. W czasie oprowadzania kuratorka wystawy zabierze Państwa w podróż w czasy kaganka, początki elektryczności, designe PRL-u i życie w ekspresowym tempie XXI wieku.
data: 2 lutego 2020 (niedziela), godz. 13.00
miejsce: Gmach Główny, pl. J. III Sobieskiego 2
prowadzi: Anna Grabińska-Szczęśniak
wstęp: w cenie biletu na wystawę czasową
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
Muzeum Górnośląskie
Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …
41-902 Bytom
0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl