Celem nadrzędnym działań jest poszerzanie wiedzy o historii polskiego dworu królewskiego i jego powiązań z kulturą dynastii panujących od XVI do XIX wieku w Europie.
Spotkania z wielokulturowością dworu polskiego i jego władców są zwróceniem uwagi na dziedzictwo naszego kraju. Poprzez wspólną zabawę z dziećmi będziemy rozwijać
i poszerzać ich wiedzę w tej dziedzinie. Modułowy i różnorodny układ działań da możliwość zainteresowania dzieci takimi tematami jak:
Architekci króla – jak budowano Zamek Królewski w Warszawie od XVI do XIX w
Kuchnia króla – czyli od włoszczyzny do suszonej śliwki – warsztaty rysunku
Sztuka rycerska przez wieki / wykładowca – moderator – rycerz, giermek/
Z muzyką i tańcem na europejskie dwory / historia muzyki dworskiej mody i style – gawęda, taniec dawny/ – koncert połączony z warsztatami tańców dawnych
Wycieczka w głąb Arkad / grupy poprowadzą przewodnicy Zamku Królewskiego /
Działania prowadzić będziemy raz w tygodniu w środy od czerwca do sierpnia w przestrzeniach otwartych Arkad Kubickiego i Ogrodach Królewskich / w przypadku niesprzyjającej pogody działania będą się odbywać we wnętrzach Arkad /.
Projekt prowadzić będziemy następujących terminach: 07.07, 14.07, 21.07, 28.07, 04.08, 11.08, 18.08. 2010 roku. Program rozpoczynać będziemy o 10.00 i kończyć ok. godz. 14.00.
Program Królewskie spacery obejmie wszystkie zorganizowane w ramach akcji Lato w Mieście grupy dzieci odpoczywające w stolicy. Harmonogram ustalimy z poszczególnymi Dzielnicami Miasta Stołecznego Warszawy. Podczas siedmiu spotkań z akcji może skorzystać ok. 3 000 dzieci. Jednorazowo w programie może wziąć udział ok 400 dzieci, które podzielimy na pięć podgrup zajęciowych, tak aby każde dziecko mogło skorzystać ze wszystkich proponowanych działań. W organizacji logistyki każdego dnia będą nas wspomagać koordynatorzy.
Cykliczność oraz różnorodność propozycji artystycznych będzie zachęcała dzieci do aktywnego, wakacyjnego odpoczynku właśnie w otoczeniu Zamku Królewskiego – Pomnika Historii.
www.fundacjaART.free.are.pl