Już dziś zapraszamy na premierę spektaklu " Brzydkie Kaczątko" 16 lipca o godz. 17.00 oraz 17 lipca o godz. 16.00
"BRZYDKIE KACZĄTKO" na podst. bajki H.CH. Andersena
Baśń rozpoczyna się od obrazu wykluwających się kaczych jaj. Jeden z małych ptaszków jest postrzegany przez ptaki jako odmieniec i cierpi z tego powodu wiele upokorzeń, słowną obrazę i ataki fizyczne. Pogrążony w smutku ptaszek postanawia odłączyć się od swojej grupy i przyłączyć się do stada dzikich kaczek i gęsi. Jednak pewnego razu myśliwi wybijają wszystkie ptaki, z którymi brzydkie kaczątko żyło. Po tym przykrym doświadczeniu ptaszek zamieszkuje ze starszą kobietą, jednak zarówno jej kot jak i podwórkowy kogut nie dają mu spokoju. Z tego powodu brzydkie kaczątko postanawia żyć samotnie. Pewnego razu widzi przelatujące stado migrujących dzikich łabędzi, jednak nie może się do nich przyłączyć.
Tymczasem nadchodzi sroga zima. Jeden z rolników przypadkowo znajduje przemarznięte brzydkie kaczątko i zabiera je do swojego domu. Jednak ptaszek, przerażony głośnym zachowaniem dzieci rolnika, opuszcza także i ten dom. W ten sposób brzydkie kaczątko postanawia spędzić zimę samotnie i w bardzo nieprzyjaznych dla niego warunkach. Szczęśliwie udaje mu się przeżyć aż do wiosny. Zaraz jej nadejściu ptaszek zostaje zaakceptowany przez stado pięknych łabędzi, ponieważ on sam jest jednym z nich.
Baśń o brzydkim kaczątku to wzruszająca opowieść o kaczątku, która uczy, że nie można oceniać innych na podstawie wyglądu oraz, że nawet największe kłopoty przemijają .
Przełamywanie tremy ćwiczenie dykcji, nauka śpiewu i szlifowanie aktorskich umiejętności oraz spektakl przed prawdziwą publicznością. Tak będą wyglądają wakacyjne półkolonie w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Dwa lata temu Teatr Muzyczny brał udział w pilotażowej wersji tego niezwykłego projektu. Spektakl "Nie ma tego złego", zrealizowany w ramach I edycji otrzymał wyróżnienie Instytutu Teatralnego w Warszawie jako "niezwykle ciekawe przedstawienie w ramach projektu Lato w Teatrze". Nagrodą był udział w X Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2008" w Warszawie. Spektakl został pokazany publiczności na scenie Teatru Dramatycznego Miasta Stołecznego Warszawy im. Gustawa Holoubka. Oprócz udziału w festiwalu mali aktorzy zwiedzili stolicę, wzięli udział w konferencji prasowej oraz obejrzeli biennale plakatu w Instytucie Teatralnym.
Także w tym roku po raz 3 Teatr Muzyczny znalazł się na liście instytucji realizujących projekt "Lato w Teatrze". Akcja rozpoczęła się 5 lipca i potrwa do 1 sierpnia. W tym czasie zaplanowaliśmy dwa dwutygodniowe turnusy łącznie dla sześćdziesięciorga dzieci objętych opieką MOPS. Zajęcia będą się odbywały w czterech grupach: aktorskiej, wokalnej, scenograficzno-kostiumologicznej i dokumentacyjno-promocyjnej. Dwa tygodnie spędzone w teatrze będą szansą na poznanie "alfabetu sztuki teatru". Warsztaty pokażą dzieciom, że praca w teatrze to nie tylko aktorstwo i śpiew, ale również tworzenie scenografii, inscenizacja, choreografia i kampania promocyjna. Uwieńczeniem całości, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach temu, będą spektakle przygotowane przez uczestników zajęć, które zostaną zaprezentowane dwukrotnie na scenie kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni na zakończenie każdego z turnusów ( łącznie 4 spektakle) m.in. grupom kolonijnym odpoczywającym w Gdyni i Trójmieście oraz zaproszonym gościom.
Pomysłodawcą zajęć dla dzieci jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z Warszawy oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerzy : Miasto Gdynia, Partnerzy Medialni: Jedynka Polskie Radio, MiastoDzieci.pl, www.latowteatrze.pl, e-teatr.pl