Weleda
Weleda Baby

Kodomo no hi – Japoński Dzień Dziecka

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
🗺 mapa
📅 środa 27.04.2022 do niedziela 08.05.2022
Kodomo no hi – Japoński Dzień Dziecka
Kodomo no hi, czyli Japoński Dzień Dziecka, ponownie zagości w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Jak co roku zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, tym razem w niedzielę 8 maja od godziny 11.00.

Kodomo no hi (子供の日) – Dzień Dziecka – ma w Japonii długą tradycję. Z tej okazji rodzice wraz z dziećmi wieszają na długich masztach całe rodziny karpi: na samym szczycie proporzec fukinagashi, potem karpia tatę – magoi, mamę – higoi, oraz małe karpie, przy czym ich liczba uzależniona jest od ilości dzieci w danym domu. Rokrocznie tę tradycję przypomina Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

W tym roku zapraszamy Państwa, rodziców z dziećmi, do obejrzenia wystawy i rozwiązania quizu, odwiedzenia otwartych stoisk, uczestniczenia w warsztatach, a przede wszystkim wspaniałej zabawy, rozrywki i nabycia nowych doświadczeń wraz ze swoimi pociechami.

PROGRAM:

10.00–17.00 Quiz po wystawie „Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu”
Quiz i zadania po odwiedzeniu wystawy dotyczącej kotów w sztuce (do pobrania na recepcji przy zakupie biletu rodzinnego na wydarzenie).

11.00–14.00 Kocie fukuwarai
Warsztat w formie stoiska inspirowany tradycyjną układanką fukuwarai. Jej nazwa oznacza „uśmiech szczęścia”, którego z pewnością nie zabraknie. Tematem przewodnim zajęć będą koty

13.00–16.00 Kendama
Kameralne stoisko z kendamą – tradycyjną japońską grą zręcznościową łączącą w sobie prostotę wykonania z ekscytującą rozgrywką. Drewniana kendama jest cenioną grą sportową, oferującą bogaty zestaw trików, który przybliżą edukatorzy, dając szansę także spróbowania swoich sił podczas gry.

 

WARSZTATY NA ZAPISY:

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Origami – warsztaty
Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Do praktykowania origami potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie, a także znajomość sekwencji zagięć, które pozwalają na wykreowanie pożądanego kształtu. Sztuka ta pozwala tworzyć m.in. papierowe figury roślin i zwierząt, przedmioty nawiązujące do poszczególnych pór roku, a także akcesoria zakorzenione w japońskiej tradycji.
Warsztaty odbędą się w przestrzeni Szkoły Języka Japońskiego Muzeum Manggha w dwóch turach:
11.00–12.00 I tura, j. polski
13.00–14.00 II tura, j. ukraiński

Wachlarze uchiwa – warsztaty plastyczne
Zajęcia inspirowane tradycyjnymi japońskimi wachlarzami uchiwa – o okrągłej, nieskładanej papierowej formie, z elementami rozszczepionych włókien bambusa. Wachlarze typu uchiwa rozpowszechniły się w Japonii w XIV wieku. Do czego wykorzystuje się je współcześnie? Mogą być formą gustownego prezentu, oferują ochłodę w gorący i duszny dzień. To także jeden z atrybutów tancerzy w czasie letnich festiwali.
W trakcie warsztatów Uczestnicy stworzą autorską dekorację wachlarza. Inspiracji dostarczy nam japońska tradycja i świat przyrody.
Warsztaty odbędą się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w dwóch turach:
13.00–14.00 I tura, j. polski
15.00–16.00 II tura, j. ukraiński

Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: tytuł warsztatów i datę. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu, preferowaną turę zajęć oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 12 osób w grupie).

Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do zaproponowanej organizacji zajęć: na czas warsztatów prosimy nie pozostawiać dzieci bez opieki osoby dorosłej. Przyjmujemy jedynie zgłoszenia w formie „dorosły/dorośli + dziecko/dzieci”.

Koszt udziału w cenie biletu rodzinnego (45 zł), który upoważnia do skorzystania z oferty (wystawy, stoisk, warsztatów) maksymalnie: 1 opiekun + 3 dzieci lub 2 opiekunów + 2 dzieci. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

792 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent