I Międzynarodowa Konferencja „Mobilność w Sieci. Relacje. Bezpieczeństw. Rozwój.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
🗺 mapa
📅 czwartek 01.12.2016 do sobota 03.12.2016
mobilnosc-w-sieci
Konferencja będzie trwała od 1 do 3 grudnia 2016 r. w PPNT w Gdyni.
Gdynia stanie się gospodarzem i współorganizatorem pierwszej, całkowicie otwartej konferencji popularno-naukowej, podejmującej kwestię urządzeń mobilnych w sposób tak wszechstronny. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Laboratorium Innowacji Społecznych (LIS) – samodzielna jednostka budżetowa Urzędu Miasta Gdyni odpowiedzialna za rozwijanie i wspieranie innowacyjnych rozwiązań społecznych, skierowanych do mieszkańców Gdyni.
Badania przeprowadził zespół pod kierownictwem dr. Macieja Dębskiego w ramach działań Fundacji „Dbam o Mój Z@sięg”. Ich realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia organizacyjnego Miasta Gdyni.   Pomysł projektu zrodził się w środowisku naukowym Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wynikał z pilnej potrzeby odpowiedzi na pytanie, jak młodzi Polacy korzystają z telefonów komórkowych. Celem projektu jest zwiększenie wiedzy o tym, jak odpowiedzialnie korzystać z nowych narzędzi komunikacyjnych.
Badanie w liczbach:

  • ponad 600 szkół
  • 22 086 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w wieku 12-18 lat.
  • dodatkowo badaniem objęto 3472 nauczycieli.
  • każda gmina, powiat i szkoła otrzymała w sposób bezpłatny wyniki z realizowanych działań badawczych.

Podczas grudniowej konferencji głównymi mówcami będą:
prof. Manfred Spitzer, światowej klasy psychiatra, od lat badający wpływ internetu oraz mediów cyfrowych na życie i zdrowie człowieka, autor takich bestsellerów jak Cyfrowa Demencja (2015) czy Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie” (2016). Niemiecki uczony niezwykle udanie łączy role popularyzatora nauki i misjonarza. Celem jego misji jest uratowanie współczesnej cywilizacji zagrożonej ekspansją cyfrowych technologii.
„Spitzer analizuje i przytacza setki opracowań naukowych z całego świata pokazujących, co cyfryzacja i mediatyzacja życia czyni z ludźmi. I tak wystawieni od dziecka na kontakt z cyfrowymi treściami tracimy zdolność koncentracji i lektury z uwagą dłuższych tekstów. To odbija się na rozwoju umysłowym, a jeśli proceder trwa od niemowlęctwa i tablet zastępuje rodzica podczas lektury książeczek, wówczas cierpi nie tylko intelekt, ale i empatia, co przekłada się na pogorszenie zdolności tworzenia więzi międzyludzkich”.
cyt. za Edwin Bendyk, Klawiatura zamiast pióra. Ekran i mózg,  „Polityka”, 30.08.2016
prof. Bogdan Wojciszke, ceniony psycholog społeczny, autor licznych badań z zakresu spostrzegania i oceniania ludzi, dynamiki bliskich związków uczuciowych, psychologii władzy, postawy Polaków wobec przekształceń własnościowych, produktywności i godności jako wartości etycznych współczesnego społeczeństwa polskiego, laureat niezwykle prestiżowej Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej za rok 2016 ( zwanej polskim Noblem)
Alexander Steinhart, współtwórca start-upu Offtime, który zajmuje się poszukiwaniem równowagi pomiędzy życiem online i offline.
Konferencja jest skierowana głównie do pedagogów, psychologów, psychoterapeutów uzależnień, nauczycieli, ale przede wszystkim do rodziców. Organizatorami wydarzenia są: Miasto Gdynia, Fundacja Dbam o Mój Z@sięg, we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Pomorskim Kuratorem Oświaty.
Patronat honorowy nad wydarzeniem oraz objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Termin: 1 – 3 grudnia 2016 r., godz. 9:00 – 14:00
Miejsce: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Wstęp wolny po uprzedniej  rejestracji na stronie: www.mobilityinnet.com.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online
701 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent