Kiedy: 1 grudnia 2016 (czwartek), godz. 16.30–20.00 (3,5 h)
Gdzie: Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków
Podczas szkolenia:
- Przedstawimy szanse i zagrożenia związane z obecnością gier wideo w życiu dzieci i rodziców.
- Omówimy możliwości, jakie gry wideo dają rodzicom w budowaniu pozytywnej relacji z dzieckiem-graczem.
- Wprowadzimy i wyjaśnimy pojęcia niezbędne do zrozumienia kultury gier komputerowych, w której tak chętnie uczestniczą dzieci.
- Zrealizujemy ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy będą w grupach wyszukiwać informacje o grach, oceniać zawartość wybranych gier oraz dyskutować nad ich jakością i przydatnością w praktyce wychowawczej.
Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach:
- Jest to szansa na pogłębienie swojej wiedzy o grach wideo i dostrzeżenie ich pełnego potencjału (zarówno pozytywnego, jak i negatywnego).
- Zdobyta wiedza i umiejętności mogą się przyczynić do polepszenia relacji i komunikacji z dzieckiem-graczem.
- Świadome korzystanie z gier wideo może mieć pozytywny wpływ nie tylko na dzieci, ale i na dorosłych – dowiesz się jak i dlaczego.
- W krótszej perspektywie czasowej zdobyta wiedza i umiejętności mogą się okazać przydatne przy podejmowaniu decyzji świątecznych, coraz częściej bowiem pod choinką umieszczamy właśnie gry wideo.
Uwaga: należy przynieść ze sobą laptop lub tablet, ponieważ ćwiczenia wykonywane będą na prywatnych urządzeniach uczestników spotkania. Organizator zapewnia dostęp do bezpłatnego WiFi.
Zabieram dzieci z sieci
Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci
Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?
Ten kurs jest właśnie dla ciebie!
Zapisy przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną do 27 listopada 2016 roku pod adresem: galuszka@mik.krakow.pl. Liczba miejsc ograniczona.
30-233 Kraków
tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75
instytut@mik.krakow.pl
http://www.mik.krakow.pl