Co środę Cogiteon zamieszcza nowe filmy, w których edukatorzy prezentują ciekawostki naukowe i wykonują proste doświadczenia. Można je z łatwością powtórzyć w domu. Centrum nauki zachęca do wspólnego eksperymentowania za pośrednictwem swojego kanału YouTube. Jakie tematy można już teraz odnaleźć w internecie?
Jest kleista, lepka, a dłoń w niej zanurzona grzęźnie jak w betonie. Brzmi jak dobra zabawa? Tak właśnie zachowuje się ciecz nienewtonowska. Co to jest i jak ją przygotować? O tym dziwnym płynie opowiada Andrzej Pruchlat:
CDEFGAHC – to nie tajemnicze, magiczne zaklęcie. To gama C-dur, czyli podstawowy muzyczny alfabet. Aby się nim posługiwać nie potrzeba kosztownych instrumentów. Karol Wnuk prezentuje w jaki sposób nastroić szklaną harfę i zagrać na grzebieniu. Posłuchajcie motywu z „Króla Lwa” oraz „Indiany Jonesa” w jego wykonaniu:
Jeśli masz w szufladzie stary pendrive bez ryzyka możesz wykorzystać go do wspólnej zabawy. Wystarczy kilka klocków, proste narzędzia i trochę kleju, aby ze starej przenośnej pamięci zrobić atrakcyjny gadżet w nowej obudowie. Jak to zrobić pokazuje Maciej Gomułka:
Aby otrzymywać powiadomienia o nowych filmach można zasubskrybować kanał klikając w poniższy link: https://bit.ly/2WKZMkW
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon
Cogiteon to instytucja, której celem jest popularyzowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży. Siedziba Cogiteonu powstanie w 2022 roku w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego. W budynku znajdzie się wystawa stała o człowieku, wyposażona w ok. 100 interaktywnych …