„Hajmat” to tajemnicze i trudne słowo. Ciężko jest dokładnie je wytłumaczyć, tak samo jak ciężko dokładnie wytłumaczyć nasze uczucia związane z miejscem, w którym mieszkamy i nasz szczególny z nim związek. Można sobie wyobrazić, że Heimat jest czymś pomiędzy domem a światem – nie tak prywatny jak dom, ale też nie tak wielki, przerażający i obcy, jak świat. To wciąż dużo przestrzeni do zapełnienia. Tak więc będzie można spróbować zapełnić ją wspólnie podczas sobotnich warsztatów.
Naszą „małą ojczyzną” jest Śląsk, co jednak jesteśmy w stanie o nim powiedzieć? W jaki sposób się z nim utożsamiamy? Co o nim myślimy? W jaki sposób chcielibyśmy opowiedzeń o nim innym? Te pytania stawiają niełatwe zadanie, na które uczestnicy warsztatów spróbują odpowiedzieć dzięki sztuce. Prosimy, o przyniesienie na zajęcia czegoś swojego, czegoś naszego, co jednoznacznie kojarzy się z naszą małą ojczyzną. Przynosząc, będzie można dowiedzieć się nie tylko, czym jest Heimat, ale także czym jest asamblaż.
data: 6 kwietnia 2019 (sobota), godz. 12.30–14.00
miejsce: Sala Kolumnowa, ul. W. Korfantego 34
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska
wstęp: 10 zł
zapisy na zajęcia: tel. 32 281 82 94, w. 127
warsztaty to kōncek Ślōnskiego szwōngu – festiwalu śląskiej kultury
Muzeum Górnośląskie
Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …
41-902 Bytom
0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl